10.12.2021/13:39

Niemcy wprowadzają opaski na rękę dla klientów sklepów. Mają pomóc rozróżnić osoby zaszczepione od niezaszczepionych

Niektóre niemieckie landy wpadły na pomysł na to, jak rozróżnić osoby zaszczepione i ozdrowieńców od osób niezaszczepionych. Wprowadzone rozwiązanie polega na... oznaczaniu klientów specjalnymi opaskami. Sprawa budzi kontrowersje.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • Nickt 15.12.2021

  Ale czy ty w ogóle rozumiesz, że umierają jedni i drudzy? Faworyzowanie tych w opaskach powoduje jeszcze większe rozprzestrzenianie się wirusa bo szczypawka nie chroni ani przed zakażeniem ani przed transmisją ani przed ciężkim przebiegiem ani przed zgonem. Jedyny sposób to przechorować tak jak każdego innego wirusa. Tak było, jest i pozostanie. A koronawirusów są dziesiątki tysięcy wokół nas, są wszędzie i zawsze były.

 • Dostawca 15.12.2021

  Krytykować jest łatwo. Nikt z Państwa komentujących nie podał innego sposobu na zatrzymanie fali śmiertelności np. w Polsce. Tak łatwo godzimy się na to że obok nas codziennie umiera niepotrzebnie 500 kolejnych osób bo nikt z naszych bliskich. My czujemy się nadal niezniszczalni. Pięknie jest być optymista ale głupio być oportunistą zwłaszcza w takich czasach. Myślę że to w nasz Polakach cały czas siedzi II wojna światowa z którą wszystko się kojarzy, a świat jest już 70 lat dalej i patrzy do przodu być może dlatego tak corazbardziej zostajemy w czarnej d....

 • Nickt 14.12.2021

  I właśnie tak upada kolejna cywilizacja. Nie pierwsza i nie ostatnia.

 • free 13.12.2021

  historia się powtarza, ale tu chodzi o coś innego, to jest tresura narodu, ludzkości, cokolwiek może być powodem do odbierania wolności, jak sobie jakaś rada ocalenia narodowego wymyśli, że katar np. jest śmiertelnie niebezpieczny, to żadne tłumaczenia ekspertów, naukowców , lekarzy nie będą miały żadnego znaczenia, do ludzi z katarem będą strzelać bo taki będzie rozkaz, i na pewno znajdą się eksperci, którzy potwierdzą, że katar zawsze był śmiertelnie niebezpieczny...to jest nowy wspaniały świat i powrót ideologii, hydra dotąd będzie podnosić łeb, dopóki jej całkowicie nie unicestwią!

 • Mistrz 13.12.2021

  Mają już w takim znakowaniu świetne doświadczenie, to po co wynajdywać koło po raz drugi… Niektóre rzeczy pozostają w DNA społeczeństwa i upływ czasu tego nie zmienia…

 • Wweroni 13.12.2021

  I bardzo dobrze, najpierw powinien być obowiązek szczepień. Kto nie chce sie szczepić nie powinien być wpuszczany do sklepów tak po prostu. Niech prosi kogoś kto jest zaszczepiony o zrobinie zakupów albo niech kupuje online.

 • Wweroni 13.12.2021

  I bardzo dobrze, najpierw powinien być obowiązek szczepień. Kto nie chce sie szczepić nie powinien być wpuszczany do sklepów tak po prostu. Niech prosi kogoś kto jest zaszczepiony o zrobinie zakupów albo niech kupuje online.

 • Ajka 11.12.2021

  Juz raz w historii tworzone byly getta teraz mamy 21 w i historia się powtarza
  Nie do wiary rozumu brak

 • 1981 10.12.2021

  Czasy się zmieniają ale mentalność nie

 • Łot 10.12.2021

  Coooo? Nie mam NIC przeciwko obostrzeniom, wpuszczaniu gdzieś tylko zaszczepionych osób. Jak leciałem do Tajlandii także trzeba było się zaszczepić na x chorób. I spoko. Albo ktoś chce tam jechać, albo nie. Tylko te "opaski" kojarzą się z tymi na ramieniu kilkadziesiąt lat temu...

 • Klinton 10.12.2021

  Debilizm totalny

 • Adi 10.12.2021

  Niemcy lubią takie zabawy, opaski, obozy..

 • Nickt 10.12.2021

  Masakra. Opaski na rękach były już za takiego jednego pana z wąsikiem i nie skończyło się to dobrze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.