28.07.2016/10:36

Operator Biedronki poprowadził 200 dziecięcych warsztatów

Polski oddział grupy Jeronimo Martins przeprowadził od stycznia do czerwca br. 200 warsztatów dla dzieci na temat prawidłowego odżywiania się. Jak poinformował detalista, akcja o nazwie „Zielona Kraina” objęła swoim zasięgiem grono 4200 czwartoklasistów na terenie czterech polskich miast: Poznania, Kielc, Wrocławia i Białegostoku.

Projekt prowadzony jest od lutego br. we współpracy ze spółką Green Factory, dostawcą produktów do sieci Biedronka, a także z Polskim Instytutem Żywności i Żywienia. Zajęcia obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka i kucharza, a także gry oraz zabawy edukacyjne.

Nauka jest jednym z priorytetów grupy Jeronimo Martins. W minionym roku detalista wydał w ramach wsparcia bezpośredniego dla różnych projektów społecznych, w tym edukacyjnych, w Polsce, Portugalii i Kolumbii, ponad 17,4 mln euro, czyli o 9,4 proc. więcej niż w 2014 r. Aż 67 proc. trafiło właśnie na wsparcie nauki, 20 proc. na pomoc socjalną, zaś 4 proc. na kulturę i sztukę, a 3 proc. na aktywność w zakresie ochrony praw człowieka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.