20.08.2020/10:01

Unimot, operator stacji paliw Avia, zainteresowany rynkiem fotowoltaiki

Spółka Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot podpisała umowę współpracy z firmą Blachotrapez dotyczącą wspólnych działań na rynku instalacji paneli słonecznych - poinformowały firmy w komunikacie.

W środę 19 sierpnia 2020 w Warszawie doszło do zawarcia umowy pomiędzy firmą Blachotrapez, która jest czołowym, polskim producentem pokryć́ dachowych i elewacyjnych, a spółką Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot, która na rynku rozwija sprzedaż paneli słonecznych pod marką Avia Solar.

- Tworząc markę Avia Solar postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej i gazu, i zaoferować klientom kompleksową, multiproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych, połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami energii z sieci - mówi cytowany w komunikacie Andrzej Moczydłowski, wiceprezes spółki Unimot Energia i Gaz. jak tłumaczy, firma skieruje swoją ofertę tak do klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Według danych udostępnionych przez Unimot, rynek fotowoltaiki w Polsce do roku 2050 szacuje się na około 50 miliardów złotych. - W perspektywie trzech lat chcemy, aby spółka Unimot Energia i Gaz, z naszej grupy kapitałowej, została jednym z liderów tego rynku i osiągnęła przychody na poziomie 276 milionów zł – komentuje Adam Sikorski, prezes spółki Unimot.

Zapowiada, że do osiągnięcia tego celu kierowanych jest 50 handlowców, a docelowo będzie ich około 150; a także około 100 ekip monterskich.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także