11.06.2018/14:08

Orbico szykuje się do przejęcia dużej firmy z Europy Centralnej

Orbico negocjuje przejęcie dużej firmy w rejonie Europy Centralnej - powiedział w rozmowie z portalem jutarnij.hr Branko Roglic, prezes Grupy Orbico.

Roglic nie chciał zdradzić żadnych szczegółów potencjalnej akwizycji. Wiadomo jedynie, że trwają rozmowy, a firma będąca na celowniku Orbico ma obroty na poziomie kilkuset milionów euro.

Jak zadeklarował w rozmowie, w 2017 roku firma Orbico zanotowała przychody na poziomie prawie 2 mld euro. Firma działa w 19 krajach, ale planuje wejście na Białoruś. Docelowo, w 2021 roku, przychody mają osiągnąć 3 mld euro.

W marcu br. Branko Jovic w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl powiedział, że przychody firmy w Polsce wyniosły w 2017 roku 750 mln euro. - W 2018 r. planujemy wzrost dynamiki obrotów na poziomie 10 proc. Oczekujemy dalszego rozwoju wartości w kategoriach. Uważam, że jakość naszego serwisu i liczba punktów sprzedaży będzie napędzać rozwój naszego biznesu - mówił.

Jak wówczas zaznaczył, firma nastawia się na rozwój organiczny. - Koncentrujemy się na tych kategoriach produktowych, w których się wyspecjalizowaliśmy – chemia gospodarcza i kosmetyki, piwo i napoje, a także alkohol mocny, a także niektóre artykuły spożywcze, przede wszystkim produkty firmy Kellog's - dodał. Mimo to nie wykluczył współpracy z innymi producentami, a także pozyskanie nowych partnerów.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.