09.10.2020/12:09

Pokojowa Nagroda Nobla dla organizacji zwalczającej głód w 83 krajach świata!

Norweski Komitet Nagrody Nobla przyznał tegoroczną Pokojową Nagrodę międzynarodowej organizacji zwalczającej głód w najbiedniejszych rejonach świata – UN World Food Programme.

Komitet Noblowski zdecydował się nagrodzić organizację World Food Programme za jej „wysiłki na rzecz zwalczania głodu oraz za przyczynianie się do zaprowadzania pokoju w regionach ogarniętych konfliktami”. Komitet uznał WFP za „siłę napędową wysiłków zmierzających do zapobiegania wykorzystywaniu głodu jako broni w trakcie wojen i konfliktów zbrojnych”. Decyzja została ogłoszona w dniu dzisiejszym.

Organizacja The World Food Programme została powołana do życia w 1961 r. jako agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest największą na świecie organizacją humanitarną, zajmującą się problemami głodu i niedożywienia oraz promocją bezpieczeństwa żywnościowego ludzkości.

Organizacja co roku dostarcza wsparcie żywnościowe ponad 91 mln ludzi w 83 krajach świata. Każdego dnia WFP wysyła w świat 5600 ciężarówek, 20 statków i 92 samoloty, dostarczając żywność i inną pomoc tym, którzy są w największej potrzebie. Co roku organizacja dostarcza ponad 15 mld porcji żywności o przeciętnej wartości 0,31 USD każda.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także