23.09.2019/15:33

Orlen będzie sprzedawał czekoladę pod marką własną. Na razie szuka producenta

PKN Orlen ogłosił przetarg na wybór producenta czekolad swojej marki własnej. Na oferty czeka do 4 października.

O sprawie pisze portal tvp.info. – PKN Orlen chce nieustannie poprawiać swoją efektywność ekonomiczną oraz pozycję rynkową i obecnie rozpoczyna postępowanie zakupowe dotyczące wyboru producenta czekolad pod marką własną Orlen do odsprzedaży na stacjach paliw PKN Orlen – napisał w ogłoszeniu płocki koncern, na który powołuje się portal. Sprzedaż odbywać się będzie na ponad 1200 własnych stacjach paliw należących do sieci.

Z dokumentacji wynika, że Orlen poszukuje producenta czekolady mlecznej i gorzkiej o gramaturze 100 g oraz czekolady z orzechami i z ciastkiem o gramaturach 50-65 g, w zależności od możliwości produkcyjnych producenta.

Koncern posiada obecnie blisko 2,8 tys. stacji paliw w Niemczech i w Czechach. W Polsce spółka ma 1776 stacji paliwowych, w tym ponad 1200 własnych. Sieć oferuje swoim klientom usługi gastronomiczne sygnowane logiem Stop Cafe, a na części stacji otwarto sieć sklepów O!Shop. Orlen sprzedaje w nich m.in. produkty swojej marki własnej O!

Na początku września koncern poinformował, że 30 proc. marży brutto ze sprzedaży detalicznej na stacjach w jego sieci pochodzi z segmentu pozapaliwowego, w którym znaczny udział mają artykuły spożywcze. Spółka wskazała jednocześnie, że 85 proc. produktów spożywczych na jej stacjach wyprodukowano w Polsce.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.