07.05.2020/09:11

Orlen chce zamknąć transakcję kupna Lotosu jeszcze w tym roku

Członkowie zarządu PKN Orlen podczas zorganizowanej w środę telekonferencji wynikowej poinformowali, że spodziewają się ostatecznej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos najpóźniej do końca czerwca 2020 r.

Zdaniem przedstawicieli zarządu Orlenu, zamknięcie transakcji przejęcia Lotosu mogłoby mieć miejsce na jesieni br.

– W odpowiedzi na zastrzeżenia Komisji Europejskiej przesłane 8 kwietnia, przesłaliśmy 4 maja nasze odpowiedzi na te zastrzeżenia i zaproponowaliśmy kształt środków zaradczych - powiedział podczas telekonferencji Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju. - Obecnie oczekujemy na przeprowadzenie tzw. market testu, który potrwa około dwóch tygodni, a w obecnych warunkach być może nieco dłużej. Ostateczny termin decyzji KE w tej sprawie to 30 czerwca 2020 roku - dodał Leszczyński.

Z kolei Patrycja Klarecka, członek zarządu Orlenu ds. sprzedaży detalicznej wskazała jesień 2020 r. jako potencjalny termin zamknięcia transakcji.

Przypomnijmy, że procedura przejmowania Lotosu przez Orlen ruszyła w lutym 2018 r., gdy podpisano list intencyjny ze Skarbem Państwa. Z kolei w lipcu 2019 r. do Komisji Europejskiej wpłynął formalny wniosek o zgodę na koncentrację. Od tamtej pory KE bada transakcję i jej potencjalny wpływ na utrzymanie konkurencji na rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.