19.10.2018/10:13

Orlen Drive. PKN Orlen uruchomi w Polsce pierwszą stację paliw typu drive

PKN Orlen uruchomi pierwszą i - jak podkreślają przedstawiciele płockiego koncernu - najnowocześniejszą stację benzynową w Europie, działającą w koncepcie drive.

Nowy koncept stacji będzie działał pod nazwą Orlen Drive i ruszy na stacji zlokalizowanej przy trasie ekspresowej S8 na MOP-ie Michałowice, niedaleko Wrocławia. To właśnie klienci tej stacji będą mieli możliwość jako pierwsi w naszym kraju dokonania płatności za tankowanie i posiłek bez konieczności wysiadania z samochodu. Orlen Drive oficjalnie ruszy 23 października.

Przedstawiciele PKN Orlen nie chcą zdradzić szczegółów nowego projektu. Hasło promocyjne nowego konceptu handlowego Orlenu to "Inne stacje wysiadają".

Na koniec 2017 r. liczba stacji koncernu wzrosła do 2783. Na koniec ub. roku na stacjach sieci działały 1793 punkty Stop Cafe, w tym 1571 w Polsce, 199 w Czechach, i 23 na Litwie. Na 180 stacjach Orlenu działały sklepy convenience w koncepcie O!Shop. Na 2018 r. Orlen planował uruchomienie 40 własnych stacji paliw i ponad 200 punktów bistro Stop Cafe 2.0.

PKN Orlen jest największym koncernem paliwowym w regionie Europy Centralnej. Firma zarządza siecią ok. 1700 stacji w Polsce, a także ponad 1000 stacji na rynkach Niemiec, Czech i Litwy. Spółka chce także uruchomić stacje na rynku słowackim i węgierskim

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.