28.02.2023/14:01

Orlen przedstawił aktualizację strategii. W planach potężne inwestycje. Co z rozwojem stacji paliw i sprzedaży detalicznej?

PKN Orlen zaprezentował we wtorek aktualizację strategii grupy do 2030 r. Koncern przewiduje olbrzymie inwestycje, głównie w obszarze energetyki, ale także rozbudowę sieci sprzedaży do 3,5 tys. placówek w Europie, mających oferować "pełną gamę produktów energetycznych", czyli paliwa transportowe, gaz, a także prąd.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • żal 06.03.2023

  @Yaro na ruskim gazie to ty chyba jedziesz albo i na ruskich surowcach nawet. I ten drugi "judym" też. Kto wam płaci za tę dezinformację?

 • Nickt 06.03.2023

  @judym Gdzie ten brak wiedzy niby? Zastanówmy się lepiej gdzie jest twoja wiedza. Co ty za bzdety tu wypisujesz? PO nie rozpoczęło ani procesu budowy gazoportu ani go nie ukończyło, to samo z Baltic Pipe. Uprawiasz tu jakąś POstkomuszą propagandę i dezinformację. Sam piszesz czy z całym sztabem? Bo kiepsko ci to idzie.

  I pokaż mi koniecznie dowody na zakup ruskiej ropy przez pisowców.

 • na pohybel powskim trollom 06.03.2023

  Obecne prace nad budową gazociągu trwają od 2018 roku, jednak we wcześniejszych latach dwukrotnie podpisywano i rozwiązywano porozumienia w sprawie jego budowy. Pierwszą umowę anulowano za rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a drugą za koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 • Yaro 05.03.2023

  co ty typie dajesz? pisowcy jadą na ruskich surowcach i do tego rżną nas na marżach, a arabska ropa prześladuje ludzi w Jemenie, a kobiety traktuje jak ludzi gorszej kategorii

 • judym 05.03.2023

  @ Nickt

  Kłamiesz świadomie bo jesteś pisowskim trollem czy to niewiedza ? Piszesz bardzo precyzyjnie o wielu tematach tak jakby z Tobą współpracował cały sztab ludzi a tu taki brak wiedzy.. Pis cały czas kupuje ropę od ruskich a jeszcze ponad rok temu spotykał się z partiami wspieranymi przez Putina i cały czas popiera proputinowwca Orbana .10 czy 20 lat temu cała Europa sprowadzała ropę i gaz z Rosji. PO rozpoczęła proces dywersyfikacji dostaw poprzez rozpoczęcie budowy gazoportu w Swinoujściu i ropociągu do Norwegii.

 • Nickt 02.03.2023

  Nie ma to jak zyski z ruskiej ropy i gazu za PO - 100% surowców było stamtąd i próby uzależnienia nas od ruskich na dziesiątki lat do przodu. Obecnie 0% ropy i gazu leci z Rosji. Także już nie przesadzajmy bo sam pisu nie lubię (jak każdej innej partii politycznej), ale ściem i lewackiej propagandy tym bardziej.

 • Ada 01.03.2023

  Czy będą ją tworzyć za zyski ze sprzedaży ruskiej ropy którą ciągnęli do stycznia 2023, aż im Rosja sama nie zakręciła kurka?

 • Wolność w odwrocie 01.03.2023

  Propaganda medialna niszczy prawdę. Potem słuchają tego osoby niezbyt lotne i głosują. Osoby lotne, muszą też sprawdzać wszystko, aby nie wpaść sidła "pożytecznych umiarkowanych".

  Wszystko zawłaszcza państwo od wolności po gospodarkę, rośnie coraz większą zależność od państwa od świadczeń socjalnych po wypłaty wynagrodzeń po zakupy u państwowych molochów. Rośnie również zależność od korporacji.

  Znika za to klasa średnia, która nie pracuje dla państwa ani korporacji. Znika klasa średnia niezależna od państwa ani korporacji, powstaje nowa oparta o państwo i korporacje, a to źle wróży wolności człowieka i społeczeństw.

  Klasy niższe i wyższe zawsze były zależne od korporacji i państwa. W nadziei była klasa średnia, że będzie temperować zachcianki państwa i korporacji. Natomiast od lat klasa średnia zanika, a ich miejsce zajmują osoby zależne od korporacji i państwa.

  Wolność jest w odwrocie.

 • kolo 01.03.2023

  jeżeli monopolista "ogłasza nową strategię", a już nie daj boże wielkie inwestycje, to jedno jest pewne - zapłacimy za to my wszyscy, i na pewno będzie drożej

 • Zen 01.03.2023

  Dziś na giełdzie towarowej - olej napędowy na poziomie 760$ za tonę czyli 1200L. To jakieś 3344 zł za 1200L.
  To 2,78 zł/L
  Oto rezultat likwidacji LOTOS.

 • Darek 01.03.2023

  Obajtka należy rozliczyć za LOTOS. Gdyby Polska była praworządna to już sprawą zajęłyby się odpowiednie instytucje. Pis chroni jednak swoich malwersantów. Oddanie LOTOSu za ułamek wartości w ręce arabskie i węgierskie to największy przekręt od 1989 roku.

 • Marcel 28.02.2023

  Obowiązkiem państwa jest tworzenie konkurencyjnego rynku, a nie państwowych molochów - monopoli, na których pasą się towarzysze partyjni i ich rodziny.

 • oijhg 28.02.2023

  Wpaniale. Ale co z zakreconym kurkiem? Co bedzie za dwa-trzy tygodnie???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.