04.03.2020/13:28

Orlen rzuca się do walki z koronawirusem. Wyprodukuje płyn do dezynfekcji rąk

Orlen Oil, spółka z Grupy Orlen rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek.

W ten sposób koncern paliwowy aktywnie zaangażował się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

– Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Jak podała spółka, w najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil. W ciągu dwóch tygodni na rynek trafi 1 mln ton produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw Orlen, czyli na około 1800 obiektach w całej Polsce.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Wojtek 02.04.2020

  Świetnie że możemy liczyć na wsparcie spółek skarbu państwa, ale dostęp do płynów antyseptycznych wciąż jest ograniczony. W razie kłopotów z zakupami serdecznie zapraszamy do Hurtowni Medycznej CMS Polska

 • macko 04.03.2020

  Aha czyli omijają przepisy. Przedsiębiorcy muszą rejestrować takie środki w Ministerstwo Zdrowia jako biobójcze, wymaga się od nich badań skuteczności na wirusy, bakterie i grzyby płacą za to ogromne pieniądze laboratoriom, a badania takie trwają miesiącami. Potem Rejestracja tez kilkaset tysięczny złotych, a rząd na skróty rozprowadzi sobie środki w Orlenie. Ktoś za to powinien zapłacić srogą karę tak jak rząd każde przedsiębiorców.

 • Niecierpliwy 04.03.2020

  PiS lubi miliony, milion samochodów elektrycznych, milion litrów

 • Chemik 04.03.2020

  Ciekawe jak zamierzają zrobić badania w ciągu kilu dnia na grzyby, bakterie i wirusy. A potem uzyskać rejestracje poprodukcyjnym biobojczego to trwa kilka miesięcy

 • HK 04.03.2020

  Odkrywcy!!! Takich płynów i żeli itp jest już w hektar.

 • bronsky69 04.03.2020

  Brawo wyciąganie kasy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.