13.07.2018/09:53

Orlen uruchomi stacje paliw w dwóch kolejnych krajach

PKN Orlen jeszcze w tym roku chce pojawić się na nowym europejskim rynku. Z kolei w 2019 roku logo polskiego koncernu paliwowego ma pojawić się w jeszcze jednym kraju.

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że jeszcze w tym roku Orlen pojawi się na Słowacji. Cała ekspansja będzie prowadzona poprzez należącą do płockiego koncernu czeską firmę Unipetrol. Na razie nie wiadomo, czy w tym kraju stacje funkcjonować będą pod szyldem Orlenu, czy być może bardziej rozpoznawalnej tam czeskiej marki Benzina.

Następnym etapem ekspansji ma być wejście na rynek węgierski. Zdaniem analityków, w obu tych krajach Unipetrol i Orlen będą musiały zmierzyć się ze sporą konkurencją ze strony koncernu MOL, węgierskiego potentata paliwowego. Obie strony rywalizują już ze sobą na rynku czeskim, gdzie Unipetrol wraz z Orlenem posiadają ok. 21,4 proc. udziału w rynku, natomiast MOL ok. 20 proc.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.