06.05.2020/11:13

Orlen zanotował 20 proc. spadek sprzedaży w sklepach na stacjach paliw

Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen poinformowała, że w okresie pandemii sprzedaż paliw na stacjach Orlenu w II połowie marca i w kwietniu br. spadła o ok. 30 proc., w tym samym okresie sprzedaż pozapaliwowa w sklepach (O!Shop) spadła o mniej więcej 20 proc.

Największe spadki zanotowała jednak sprzedaż w punktach gastronomicznych (w tym StopCafe), a sięgnęły one nawet 60 proc. Wnikało to głównie ograniczeń nałożonych przez rząd na sektor gastronomiczny, który mógł sprzedawać jedynie produkty na wynos. Tym samym punkty gastronomiczne Orlenu nie mogły prowadzić  sprzedaży w dotychczasowej formie.

Jednocześnie Patrycja Klarecka wskazała, że PKN Orlen liczy na to, że lato pozwoli odrobić straty z ostatnich sześciu tygodni. – Już teraz wraz z odmrażaniem gospodarki obserwujemy poprawę wyników sprzedaży na naszych stacjach – powiedziała szefowa detalu w PKN Orlen.

Przypomnijmy, że stacje paliw PKN Orlen zanotowały w I kw. br. 1-proc. spadek wolumenów sprzedaży  pozapaliwowej r/r. W podziale na poszczególne rynki wyglądało to następująco: Polska - wzrost o 1 proc., Czechy – wzrost o 2 proc. Niemcy – spadek o 5 proc., Litwa - spadek o 2 proc.

Na koniec I kw. br. PKN Orlen zarządzał siecią 2836 stacji paliw, co oznacza wzrost o 33 punkty rok do roku. Na stacjach działało w tym okresie 2155 punkty gastronomiczne, w tym: 1700 Stop Cafe w Polsce (włączając w to 535 sklepów convenience - O!Shop), 307 Stop Cafe w Czechach, 24 Stop Cafe na Litwie oraz 124 Star Connect w Niemczech.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • jereiusz 07.05.2020

    Pis zatrudnił swoich najlepszych psucicieli gospodarczych aby zdołować spółki skarbu Państwa.

  • yuyuu 06.05.2020

    A Pani o ile się nie mylę z banku przyszła od matełusza. Was kryzys nie dotknie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.