06.05.2020/16:35

Orlen zapowiada dalszą ekspansję na Słowacji 

Dziesięć stacji paliw do końca roku i siedem punktów Stop Cafe w ciągu najbliższych miesiącach – tak wyglądu plan rozwoju Grupy Orlen na słowackim rynku.

–  Do rozwoju naszej sieci detalicznej podchodzimy w sposób zrównoważony i kompleksowy, dostosowując nakłady do uwarunkowań lokalnych i oczekiwań rynkowych. W Polsce i Czechach inwestujemy przede wszystkim w modernizację sieci, podnoszenie standardu i rozszerzanie oferty. Na Słowacji z kolei koncentrujemy się na szybkiej ekspansji – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. - Wyniki sprzedaży za ubiegły rok pokazują, że sieć Grupy Orlen została dobrze przyjęta na rynku słowackim i ma tam duży potencjał wzrostu. Chcemy jak najlepiej wykorzystać doświadczenie z bardzo zbliżonego rynku czeskiego, by również na Słowacji dołączyć wkrótce do grona rynkowych liderów w obszarze sprzedaży detalicznej – dodaje.

Grupa Orlen pojawiła się na słowackim rynku detalicznym w kwietniu 2019 roku. Obecnie posiada tam 11 stacji, działających pod wspólną marką Benzina i Grupa Orlemn. Są one zlokalizowane w obszarach miejskich w Malackach, Holicach, Lužiankach, Šelpicach, Šuranach, Strečnie, Tesárských Mlyňanach, Senci i od niedawna również w Ružomberku. W ubiegłym roku sieć odnotowała ponad 260 tysięcy transakcji, z których ponad połowa obejmowała również ofertę pozapaliwową. Podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty m.in. napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne.

Poza siecią stacji, których liczba ma na koniec tego roku dojść do 20, Grupa Orlen będzie rozwijać na Słowacji także format gastronomiczny. Jej plany w tym zakresie przewidują uruchomienie w najbliższych miesiącach siedmiu kolejnych punktów Stop Cafe. – Oferta gastronomiczna jest dla nas najszybciej rosnącym segmentem sprzedażowym – jego  wolumeny w Czechach zwiększyły się przez ostatnie osiem lat o 320%. Wierzę, że słowaccy klienci, tak samo jak czescy, polubią nie tylko kawę i hot dogi, ale także inne produkty z szerokiej oferty Stop Cafe – Marek Zouvala, dyrektor sieci stacji paliw Benzina z Grupy Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.