17.12.2020/08:41

OSM Piątnica zrezygnowała z przejęcia SM Bielmlek

OSM Piątnica wycofała się z zakupu mającej problemy Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek – podaje topagrar.pl.

 

Od kilku tygodni trwały negocjacje w sprawie zakupu części majątku, który zarządca mleczarni wystawiła na sprzedaż w ramach planu restrukturyzacji. Sprzedaż miała pokryć część zadłużenia mleczarni. W wyniku postępowania ofertowego zgłosiły się dwa podmioty – OSM Piątnica oraz Laktopol zainteresowane zakupem mleczarni.

Z nieoficjalnych informacji, które uzyskała redakcja top agrar Polska wynika, że OSM Piątnica była szczególnie zainteresowana zakupem zakładu, ze względu na prawie nową proszkownię w SM Bielmlek. Przejęcie byłoby dobrym rozwiązaniem dla rolników z tamtych okolic, ponieważ mleczarnia w Piątnicy słynie z dobrych i systematycznych wypłat za mleko. Niestety w piątek rano zapadła decyzja zarządu o rezygnacji z tej inwestycji.

Powodem decyzji, jak podaje OSM Piątnica była negatywna ocena analizy faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz wysoki stopień ryzyka przejęcia zakładu oraz konieczność ponoszenia dość wysokich kosztów spółdzielni. OSM Piątnica w oświadczeniu podała także, że nie będzie kontynuować działań, które mają na celu przejęcie zakładu i na tym etapie nie zamierza komentować sprawy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także