15.06.2018/13:03

Oszuści podszywali się pod sprzedawców na Allegro

Fikcyjne firmy oferowały kupującym na Allegro odzież i elektronikę. Przyjmowały wyłącznie zapłatę z góry i wyznaczały długi termin dostawy. Oszukały co najmniej dwa tysiące osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

O przestępstwie i prowadzonym śledztwie poinformowała Gazeta Wrocławska, która dotarła do policjantów prowadzących dochodzenie. Z ich relacji wynika, że oszuści oferowali markowe produkty w bardzo niskich cenach, żądając zapłaty z góry. Długi termin realizacji zamówienia, w praktyce nawet dwa miesiące, miał opóźnić zgłaszanie przez oszukane osoby na policję zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Zdaniem śledczych z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu oszukanych zostało co najmniej dwa tysiące osób na łączną kwotę ok. 1,5 mln zł. Są już cztery osoby podejrzane o przestępstwo, ale jak się nieoficjalnie dowiedziała Gazeta Wrocławska, mogą być kolejne zatrzymania.

Pokrzywdzonym jest też portal Allegro, który współpracuje z organami ścigania. Firma przypomina użytkownikom o Programie Ochrony Kupujących, dzięki któremu można uzyskać rekompensatę za niedostarczoną przesyłkę.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.