04.01.2020/12:05

Oto najlepsi detaliści 2019 roku

Portal retailwire.com dokonał podsumowania 2019 roku, w którym zebrał tytuły "Retailer of the Year" przyznawane przez różne redakcje branżowych pism o handlu ze Stanów Zjednoczonych.

Magazyn "Progressive Grocer" tytułem „2019 Retailer of The Year” wyróżnił koncern Amazon. Jim Dudlicek, redaktor naczelny Progressive Grocer wskazał , że " wśród detalistów sprzedających artykuły spożywcze Walmart, w ciągu ostatniego roku był bezkonkurencyjnie najlepszy w odkrywaniu na nowo  kupowania i sprzedaży."

Z kolei "Supermarket News" detalistą roku określił firmę Giant Foods, odnosząc się przy tym do nowego konceptu Giant Heirloom Market. Redaktorzy napisali, że Heirloom uosabia podejście skoncentrowane na kliencie i daje Giantowi pozycję pozwalającą na głębszą ekspansję w gęsto zaludnione, lukratywne obszary miejskie.

"Footwear News" przyznał tytuł "Retailer of the Year firmie Dick's Sporting Goods. Uzasadnieniem było odejście przez sieć od sprzedaży broni, co przyniosło pozytywny zwrot w interesach.

Ponadto "Luxury Daily" tytułem detalisty roku określiła sieć Neiman Marcus. Sieć zdobyła to wyróżnienie za odważne ruchy, w tym otwarcie pierwszego sklepu w Nowym Jorku, ekspansję w nowych kategoriach, takich jak kosmetyki czyste i CBD, wprowadzanie wyselekcjonowanych kolekcji opartych na nowych trendach konsumenckich, a także ewolucję handlu detalicznego poprzez inwestycję w sieć detaliczną Fashionphile.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.