10.07.2020/10:58

Otwarcie szóstego centrum logistycznego Żabki przesunięte o dwa miesiące z powodu pandemii

Najprawdopodobniej we wrześniu uruchomione zostanie w Tyńcu Małym koło Wrocławia szóste centrum logistyczne sieci Żabka - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. W lipcu natomiast ruszy mniejszy magazyn chłodniczo-mroźniczy sieci w Komornikach.

Start szóstego centrum logistycznego Żabki pierwotnie zaplanowany był na koniec lipca, jednak ze względu na pandemię COVID-19 został przesunięty. - Prace zmierzające do uruchomienia szóstego centrum logistycznego sieci Żabka w Tyńcu Małym pod Wrocławiem są kontynuowane - podkreśla biuro prasowe firmy w odpowiedzi na nasze pytania. - Uruchomienie obiektu jest planowane w trzecim kwartale br. Termin otwarcia centrum został w związku z sytuacją epidemiczną przesunięty o około dwa miesiące - tłumaczy Żabka.

Z nowego obiektu w Tyńcu Małym, którego powierzchnia magazynowo-biurowa to ok. 22 tys. mkw., obsługiwanych będzie prawie 1 tys. sklepów Żabki zlokalizowanych w południowo-zachodniej Polsce. Do pracy w centrum logistycznym zatrudnionych zostanie prawie 200 osób. Ze względu na sytuację pandemiczną, rekrutacja pracowników prowadzona jest przez internet.

 
 
 
 
 

Najnowsze centrum logistyczne Żabki to już szósty tego rodzaju obiekt, z którego korzystać będzie największa w Polsce sieć sklepów convenience, licząca już ponad 6200 placówek handlowych. Pozostałe centra zlokalizowane są w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego, w Tychach oraz w Szałszy k. Gliwic. W tych lokalizacjach pracuje łącznie ok. 3 tys. pracowników.

Oprócz tego w skład sieci logistycznej Żabki wchodzi 21 terminali przeładunkowych, w tym trzy własne (Łódź, Będzieszyn i Szczecin) oraz 18 terminali partnerskich. Najnowszy z nich, w Kamieniu Pomorskim, to terminal sezonowy, uruchomiony w czerwcu br. dla franczyzobiorców z okolic Świnoujścia po to, by uniezależnić terminy dostaw od harmonogramu przepraw promowych.

Ponadto już w lipcu uruchomiony zostanie dedykowany magazyn chłodniczo-mroźniczy w Komornikach, około 3 km od centrum logistycznego Żabki w Plewiskach. - Obiekt będzie realizował dostawy produktów wymagających kontrolowanej temperatury, głównie nabiału i mrożonek. Obsługiwać będzie rejon Poznania oraz terminale w zachodniej części Polski, tj. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie - tłumaczy Żabka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.