23.11.2018/06:39

P.A. Nova wybuduje nowy sklep Lidla

Gliwicka spółka P.A. Nova poinformowała o podpisaniu umowy z siecią Lidl. W jej ramach wybuduje dla dyskontera kolejny obiekt handlowo-usługowy.

W komunikacie spółki P.A. Nova czytamy, że wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu umowy wynosi w przybliżeniu 8,7 mln zł. Strony ustaliły termin zakończenia prac na 13 maja przyszłego roku.

Spółka P.A. Nova powstała w roku 1990, gdy udziałowcy firmy Budoprojekt we współpracy z inwestorami z USA i Niemiec powołali do życia nową spółkę. W latach dziewięćdziesiątych udziały inwestorów zagranicznych zostały w całości odkupione przez pozostałych udziałowców P.A. Nova.

Na początkowym etapie rozwoju firma specjalizowała się m.in. w budowie stacji paliw. Deweloper współpracował, m.in. z takimi koncernami jak DEA, Statoil, Shell czy Lotos. W roku 2002 P.A. Nova rozpoczęła szeroką współpracę z sieciami handlowymi i zajęła się kompleksowym wykonawstwem obiektów handlowych. W latach 2002 - 2015 spółka wykonała niemal 70 obiektów handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.