29.05.2019/09:40

P3 wybuduje dla PepsiCo magazyn centralny o powierzchni ponad 58 tys. mkw

Firma P3 – długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie – poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58,470 mkw nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu. Będzie on pełnił funkcję magazynu centralnego.

– Cieszę się, że kolejna duża międzynarodowa marka, jaką jest PepsiCo zdecydowała się na współpracę z P3 i doceniła potencjał parku P3 Mszczonów. Dogodne położenie parku oraz nasze elastyczne podejście do potrzeb klientów sprawiają, że od wielu lat jest on chętnie wybierany przez firmy z różnych branż – powiedział Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

PepsiCo produkuje w Polsce napoje gazowane i niegazowane, soki owocowe, woda oraz słone przekąski. W magazynie centralnym zostaną skonsolidowane procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

Stałe zmiany na rynku FMCG wymuszają na dostawcach szybsze i sprawniejsze metody dostarczania produktów do klientów. Aby zachować konkurencyjną pozycję rynkową, producenci stale poszukują nowych sposobów szybszego dostarczania produktów do swoich partnerów biznesowych, a w rezultacie do konsumentów.

– Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach – magazyn centralny – to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowy wyrobów gotowych w Polsce. Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce – wyjaśnia Bernard Wierzbik, Dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Magazyn dla PepsiCo będzie szóstym, który powstanie na terenie parku P3 Mszczonów. Łącznie na terenie inwestycji znajduje się już 160,000 mkw nowoczesnych magazynów. Deweloper posiada także grunt pozwalający na dalszą rozbudowę inwestycji.

Przeznaczony dla PepsiCo obiekt będzie miał niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wyniesie powyżej 4,000 MJ. Ponadto przy budowie zostaną wykorzystane panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych.

Park P3 Mszczonów położony jest 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

P3 to długoterminowy inwestor, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych, posiada parki logistyczne w 9 krajach na terenie całej Europy, zarządzając ponad 4,1 mln mkw powierzchni najmu i bankiem gruntów o powierzchni ponad 1,3 mln mkw do dalszej zabudowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.