26.02.2020/10:10

Paczkomaty InPostu zadebiutowały w Austrii

Firma InPost pochwaliła się uruchomieniem pierwszych paczkomatów w austriackim Salzburgu. Zgodnie z warunkami wygranego przetargu, do końca 2024 r. producent urządzeń ma dostarczyć do 1 tys. paczkomatów w rejon Salzburga.

- Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną – stąd boom na paczkomaty jest tam nieco opóźniony - mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu, cytowany w komunikacie. - Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne, przy jednoczesnym braku rąk do pracy, przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie - dodaje.

Jak wskazuje Brzoska, w Salzburgu pojawiły się urządzenia paczkowe najnowszej generacji. Maszyny znane w Polsce jako paczkomaty, w austriackim mieście będą nosiły nazwę Myflexbox.

Urządzenia InPostu - poza 6 tys. maszynami w Polsce - dostarczone zostały również operatorom działającym w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.