27.10.2017/11:55

Pakiet tytoniowy przyjęty przez sejm

Niemal wszystkie kluby parlamentarne zagłosowały za nowelizacją ustawy wprowadzającej m.in. monitorowanie produkcji suszu tytoniowego.

Za nowelizacją ustawy zagłosowali posłowie PiS, PO i Nowoczesnej. Klub PSL zagłosował przeciw, a Kukiz 15 wstrzymał się od głosu.

Według rządu zmiana ustawy pozwoli na znaczne ograniczenie szarej strefy. - Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym mają na celu uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie obrotu suszem tytoniowym oraz ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej legalnym podmiotom dokonującym obrotu suszem tytoniowym - brzmi uzasadnienie ustawy.

Po wejściu w życie nowych przepisów, sprzedaż suszu tytoniowego połączonego z dostawą wewnątrz UE i eksportem bez akcyzy będzie niemożliwa dla rolnika. Będzie istniała jednak możliwość jej zwrotu, zgodnie z prawem. 

Firmy działające w sektorze będą miały także obowiązek przekazywania Dyrektorowi Generalnemu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa danych dotyczących zakupionego surowca tytoniowego.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.