21.06.2020/19:24

Pamapol jednak zostanie na GPW?

W związku z poprawą perspektyw rynkowych zarząd Grupy Pamapol chciałby kontynuować jej rozwój także w oparciu o rynek publiczny. Dlatego na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki pod rozwagę akcjonariuszy zostanie poddany projekt uchwały uchylającej uchwałę delistingową.

Jak czytamy w komunikacie Pamapolu, w ciągu ostatnich miesięcy nastąpiła istotna zmiana w zakresie perspektyw rozwojowych spółki oraz całej Grupy Kapitałowej Pamapol. Przede wszystkim pojawiły się korzystne zmiany w strukturze sprzedaży spółki, a w szczególności wzrost eksportu. Po drugie konieczna jest kontynuacja przyjętych planów inwestycji odtworzeniowo-efektywnościowych, warunkujących odzyskanie rentowności i obsługę otwierających się rynków na produkty spółki.
 
Co więcej, jak wskazuje zarząd Pamapolu, występuje zwiększone zapotrzebowanie na środki finansowe spółek zależnych - MitMar oraz WZPOW Kwidzyn - na finansowanie kapitału obrotowego oraz inwestycji, wynikających z pozytywnych efektów realizacji działań restrukturyzacyjnych, a jednocześnie ma miejsce znaczące zmniejszenie dostępności finansowania bankowego, wynikające zarówno z niezadowalających wyników finansowych spółki w 2019 roku, jak i z obecnych zakłóceń w funkcjonowaniu rynku finansowego w Polsce w okresie epidemii koronawirusa.

„Przyjęty federacyjny model funkcjonowania Grupy Pamapol przynosi zadowalające efekty, na razie widoczne w postaci wysokiej dynamiki wzrostu EBITDA w spółkach MitMar oraz WZPOW Kwidzyn. Jednocześnie sytuacja finansowa tych spółek, będąca skutkiem kumulacji kilkuletniego okresu słabszych wyników finansowych, nie pozwala na samodzielność finansową i wymaga odbudowy ich bazy kapitałowej” – czytamy w komunikacie spółki.

„Zdaniem Zarządu Spółki, w sytuacji ograniczonych możliwości finansowania bankowego i przy jednoczesnych wiarygodnych prognozach wzrostów potrzeb rozwojowych spółek Grupy, niezbędne jest poszukiwanie alternatywnych źródeł finansowania. W tym kontekście obecność Spółki na rynku regulowanym daje znacząco więcej możliwości i zwiększa szanse na pozyskanie środków finansowych” – czytamy dalej.

W przypadku podjęcia przez ZWZ uchwały uchylającej uchwałę delistingową zarząd spółki wycofa złożony do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu, a postępowanie sądowe o stwierdzenie nieważności uchwały delistingowej, ewentualnie o jej uchylenie, które toczy się obecnie przed Sądem Okręgowym w Łodzi, stanie się bezprzedmiotowe. Zakończy to przedłużający się stan niepewności co do statusu spółki i tym samym może wzmocnić jej pozycję w relacjach zarówno biznesowych, jak i z instytucjami finansowymi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.