05.11.2019/19:35

Panattoni Europe rozbudowuje kompleks przy zachodnich krańcach Warszawy

Deweloper zapowiedział budowę kolejnego parku w ramach konceptu - City Logistics Warsaw III o powierzchni 25 000 m kw, który zlokalizowany będzie przy zachodniej części Ekspresowej Obwodnicy Warszawy. Jego pierwszym najemcą jest firma Trena, prowadząca hurtową i detaliczną sprzedaż kosmetyków on-line.

W parku firma wynajęła 9000 mkw., 7000 mkw. przeznaczone zostanie na magazynowanie i konfekcjonowanie, zaś na pozostałych 2000 zaplanowano powierzchnie socjalno-biurowe. Trena Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż na terenie całej Europy, w swoim asortymencie posiada 7100 produktów blisko 100 marek kosmetycznych. Firma będzie mogła wprowadzić się do nowej lokalizacji w maju 2020 roku, kiedy budynek zostanie oddany do użytku.

- Rynek e-commerce oczekuje od nas natychmiastowej reakcji realizacji zamówień, dlatego usytuowanie stanowi jeden z najważniejszych czynników determinujących strategicznie nasze miejsce funkcjonowania w perspektywie dynamiki rynku kosmetycznego, a co za tym idzie – dotrzymania mu tego kroku przez naszą spółkę. W przypadku popularnych brandów kosmetycznych to właśnie czas oczekiwania na przesyłkę w dużej mierze warunkuje wybór dystrybutora. Nie mniej ważnym aspektem wyselekcjonowania tego miejsca jest także towarzysząca mu komunikacja miejska, która zapewni komfort przemieszczania niezmotoryzowanym pracownikom naszego zespołu - mówi Grzegorz Hryciuk, prezes firmy Trena.

Jak podkreśla Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe, tego typu inwestycje w miastach to odpowiedź na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce, a także fakt, że populacja miast zwiększa się w wyniku migracji. - Widząc ogromną potrzebę rozwoju logistyki miejskiej, Panattoni konsekwentnie rozwija koncept i będzie obecny z nim we wszystkich krajach, gdzie prowadzimy lub będziemy prowadzić działalność deweloperską - mówi.

City Logistics Warsaw III to dwa budynki o powierzchni 25 000 mkw. i minimalnych modułach o metrażu 1200 m kw. Powierzchnie mogą być wykorzystywane na magazynowanie, sortowanie i konfekcjonowanie. Inwestycja powstanie w granicach miasta, przy ul. Przyparkowej, tuż przy trasie S8 i węźle Warszawa Zachód.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.