04.12.2020/20:30

OneDayMore inwestuje w zakład produkcyjny i magazyn

Panattoni wybuduje centrum magazynowo-produkcyjne dla firmy OneDayMore w Poznaniu. Producent artykułów żywnościowych typu musli, owsianki i granole oraz przekąski zajmie ponad 8,6 tys. mkw. w ramach nowego parku miejskiego w Poznaniu.

W City Logistics Park w Poznaniu OneDayMore rozpocznie produkcję nowej linii asortymentowej – roślinnych zamienników mięsa. Obiekt zostanie oddany w trzecim kwartale 2021 r., a docelowo City Logistics Poznań I będzie się składać z dwóch hal o łącznej powierzchni 32,2 tys. mkw.

City Logistics Poznań I to pierwszy park miejski budowany przez Panattoni w stolicy Wielkopolski. Powstaje w północno-wschodniej części Poznania tuż przy trasie 92 (Warszawa-Świecko). Do centrum miasta jest stąd 8 km.

Firma OneDayMore wynajęła 8,6 tys. mkw. w ramach pierwszego z budynków. Znajdzie się tu zarówno strefa magazynowa (4,3 tys. mkw.), produkcyjna (3,4 tys. mkw.) oraz biurowa (875 mkw.). Obiekt zostanie przystosowany do produkcji żywności i jej przechowywania. Powstaną m.in. powierzchnie z kontrolowaną temperaturą, a zastosowane rozwiązania będą spełniały wysokie wymogi HACCP.

- Nowy obiekt produkcyjno-magazynowy w Poznaniu doskonale wpisuje się w nasze potrzeby i strategię rozwoju. Ruszy tutaj produkcja roślinnych zamienników mięsa, które będą dystrybuowane nie tylko w kraju, ale i w Europie. Lokalizacja ta zdecydowanie to ułatwi i znacząco skróci czas realizacji zamówień – powiedział Dariusz Haraj, CEO OneDayMore.

W ramach City Logistics Poznań I powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 32,2 tys. mkw. Pierwsza, budowana w formule BTS, będzie w całości zajęta przez firmę OneDayMore. Druga, o powierzchni 21,6 tys. mkw., będzie nowoczesnym budynkiem klasy A, umożliwiającym elastyczne kształtowanie powierzchni magazynowych. Najmniejszy z modułów będzie miał 1,1 tys. mkw., co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Dzięki strategicznej lokalizacji nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i tych, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej, ale także - ze względu na pobliską sieć dróg – na terenie całego kraju i za granicą, zwłaszcza w Niemczech.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.