02.05.2019/09:15

Panattoni wybuduje kolejne centrum logistyczne na południu Polski. Pierwszym najemcą firma logistyczna obsługująca branżę FMCG

Firma Panattoni Europe rozpoczęła budowę Panattoni Park Silesia South, położonego w Bieruniu, siedem kilometrów od centrum miasta Tychy. Obiekt będzie miał powierzchnię 73 tys. mkw. Jego pierwszy najemca działa jako dostawca usług logistycznych dla branży FMCG.

Chodzi o firmę Havi Logistics, która zajmie w nowym centrum Panattoni 13 tys. mkw. Powierzchnia zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb najemcy. W ramach strefy magazynowej (ponad 12 tys. mkw.) wydzielone zostaną chłodnia i przedsionek chłodniczy o powierzchni ponad 2,2 tys. mkw., a także w części zautomatyzowana mroźnia o podobnym metrażu. Na potrzeby prowadzanych w niej procesów, połowa pomieszczenia zostanie podwyższona do 11,5 metrów. Część socjalno-biurowa zajmie ok. 800 mkw. Firma Havi związała się z Panattoni Europe 10-letnią umową najmu.

Realizacja Panattoni Park Silesia South rusza w maju. Pierwszy etap obejmie budowę 35 tys. mkw. i zakończy się w październiku 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.