22.05.2020/21:57

Pandemia COVID-19 zmienia sklepy Tesco w Polsce

W wyniku pandemii zmienił się wygląd i układ sklepów Tesco, inny jest też sposób robienia zakupów. Sieć handlowa stawia na bezpieczeństwo i nie zamierza rezygnować z wprowadzonych środków ostrożności. Utrzymane zostaną także nowe rozwiązania sprzedaży i rozszerzone możliwości dostarczania produktów.

Koronawirus zmienił nasze codzienne życie i nawyki, w tym także sposób robienia zakupów. Wciąż zmieniające się okoliczności stanowią duże wyzwanie dla detalistów. Tesco wprowadziło w swoich sklepach na stałe projekt nazwany „dystansowanie społeczne” – zmienił się wygląd sklepów, które zyskały nowe oznaczenia i strefy bezpieczeństwa, zarówno pracownicy, jak i klienci przyzwyczajają się do innego sposobu robienia zakupów. Sieć zapowiada, że niezależnie od zmieniających się oficjalnych wytycznych, zamierza utrzymać wprowadzone zasady w dłuższej perspektywie.

- Panująca pandemia spowodowała wprowadzenie w krótkim czasie wielu zmian, które stały się naszą nową codziennością. Od początku epidemii wypełnialiśmy wszystkie zalecenia, a jednocześnie testowaliśmy i wdrażaliśmy nowe, optymalne rozwiązania. Wymagało to inwestycji i zaangażowania wielu osób, ale podeszliśmy do tematu systemowo, bo naszym celem jest długotrwałe zapewnienie bezpiecznych i komfortowych zakupów – podkreśla Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Pakiet bezpieczeństwa w Tesco obejmuje sześć głównych obszarów: bezpieczne wejście do sklepu, bezpieczny sklep, bezpieczne kolejki i płatności, bezpieczne wyjście ze sklepu, ochrona pracowników w strefach socjalnych oraz stacje paliw. W sklepach umieszczono ponad 41 tysięcy naklejek, które pomagają utrzymać bezpieczny dystans stojących obok siebie osób. Zamontowano także prawie 3 tysiące ekranów ochronnych przy kasach, o łącznej powierzchni  ponad 3900 mkw. Specjalne oznakowanie i ekrany ochronne pomagają w utrzymaniu bezpiecznego dystansu miedzy klientami i pracownikami, natomiast przy wejściach całych czas dostępne pozostaną żele do dezynfekcji i rękawiczki.

Tygodniowo w sklepach zużywane jest prawie 3 tysiące litrów żelu do rąk oraz 2,1 miliona sztuk rękawiczek. Od początku trwania pandemii pracownicy Tesco dokładają wszelkich starań, by zapewnić klientom bezpieczne zakupy. W każdym tygodniu do czyszczenia powierzchni w sklepach wykorzystywane jest 740 litrów płynów do dezynfekcji.

Dziękuję wszystkim pracownikom oraz partnerom zewnętrznym, którzy codziennie dbają o dopilnowanie standardów w naszych sklepach, zakupach internetowych, centrach dystrybucji i biurach. Wdrożenie projektu, który uwzględnia nawet takie szczegóły jak kierunek poruszania się osób kompletujących zamówienia internetowe czy pojedyncze przekazywanie samochodów i skrzynek do dostaw, wymagało dużej mobilizacji i ustalenia właściwych priorytetów w całej firmie – podkreśla Martin Behan. 

Tesco Polska to sieć 330 sklepów– supermarketów i hipermarketów kompaktowych – działająca na polskim rynku już od ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pracownik 24.05.2020

    Ruch w sklepie większy.....kilka pracowników doszło I dobrze że Tesco wyszło na prostą

  • Marek 24.05.2020

    Zarząd brytyjskiej sieci przeprowadzi w najbliższym czasie zwolnienia pracowników bez odpraw i z pominięciem układów zbiorowych - zgodnie z nowelizacją polskich przepisów. Tysiące osób zostanie na bruku bez świadczeń.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.