26.05.2017/15:57

Państwowa spółka stworzy własną sieć handlową. Pierwsze sklepy jeszcze w 2017 r.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe zamierza utworzyć własną sieć kilku-kilkunastu sklepów, której oferta skupi się na dziczyźnie i przetworach z grzybów i jagód - donosi "Puls Biznesu". Do końca 2017 roku uruchomione zostają pierwsze cztery placówki.

Jak zdradza w rozmowie z "PB" Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych, pierwszy sklep otwarty zostanie za około dwa miesiące, w pobliżu głównej siedziby firmy w Warszawie (ul. Grójecka). Własna sieć sklepów z dziczyzną nie jest jedynym pomysłem Tomaszewskiego na rozwój LP - pod uwagę brane jest także pojawienie się w sklepach wielkopowierzchniowych własnych stoisk Lasów Państwowych, działających na zasadzie sklepu w sklepie.

Dyrektor generalny LP liczy ponadto na to, że uda mu się przekonać osoby sprzedające grzyby i jagody przy drogach do tego, by przeniosły się na "specjalne miejsce sprzedaży na bazie parkingów leśnych". Tomaszewski w rozmowie z "PB" podkreśla jednak, że aby to się udało, potrzebna jest nowelizacja prawa.

Lasy Państwowe myślą także o wprowadzeniu do sprzedaży w swoich sklepach miodu. Państwowa spółka chciałaby zachęcić leśniczych prowadzących w lesie własne pasieki do produkowania miodu specjalnie z myślą o punktach handlowych LP.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.