21.09.2018/11:27

Papa John`s bierze na przechowanie rzeczy

Kilku inwestorów, w tym masterfranczyzobiorca sieci pizzerii Papa John`s Christopher Wynne zainwestowali w rosyjski start-up, który świadczy usługi przechowywania rzeczy. Klientami firmy o nazwie Cierdak, co w języku rosyjskim oznacza strych mają być osoby indywidualne.

Według informacji dziennika „Kommersant”, wśród inwestorów są m.in. właściciele portalu internetowego działającego w branży sprzątającej – Qlean. Ich łączne inwestycje w rosyjską przechowalnię rzeczy wyniosły 600 tys. dolarów.

Projekt Cierdak działa jako przechowalnia w chmurze obliczeniowej offline. Przy przyjęciu rzeczy do przechowania pracownicy firmy robią zdjęcia, zapakowują i wywożą je do magazynu. Następnie zdjęcia są przesyłane na indywidualne konto użytkownika serwisu Cierdak, którym można dowolnie zarządzać, np. zlecić zwrot pozostawionych w przechowalni rzeczy.

Obecnie koszt takiej usługi w przeliczeniu na złotówki kosztuje od około 40 zł miesięcznie. Do przechowalni można oddać m.in. rower czy opony samochodowe. Na razie z usług firmy można skorzystać tylko w Moskwie. Twórcy tego start-upa zapewniają jednak, że w najbliższym czasie poszerzą zakres działania wchodząc do województwa moskiewskiego i dalszych regionów.

Jak zaznacza współtwórca tego projektu Merdan Dyrdymuradow, firma dalej inwestuje w infrastrukturę magazynów, udoskonalenie logistyki i rozwój marki. Przedsiębiorcy szacują, że obecnie w Moskwie około 100 tys. gospodarstw domowych ma zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Christopher Wynne w rozmowie z „Kommersantem” powiedział z kolei, że taka usługa jest potrzebna, ponieważ w stolicy Rosji ludzie mają pieniądze na kupowanie potrzebnych rzeczy, a jednocześnie cenią sobie komfort, ale mają ograniczoną powierzchnię na ich przechowywanie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza inwestycja w start-up masterfranczyzobiorcy Papa John`s. Wcześniej Christopher Wynne zainwestował w marketingową platformę online SailPlay, która zajmuje się opracowaniem systemu lojalnościowego za dokonane transakcji w obszarze e-commerce.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.