24.11.2020/10:48

Park handlowy HopStop Siedlce z Lidlem jako operatorem spożywczym zmienia właściciela. Nabywcą LCP Properties

Park Handlowy HopStop w Siedlcach, został sprzedany przez Katharsis Development, polskiego dewelopera, do LCP Properties, brytyjskiego inwestora posiadającego własny oddział w Polsce.

HopStop w Siedlcach to kolejny z parków handlowych wybudowanych przez Katharsis Development pod tym szyldem. Poprzednie nieruchomości, znajdujące się w Radomiu, Zamościu (2 obiekty) i Rembertowie, zostały sprzedane do nowego właściciela w transakcji portfelowej w 2018 roku.

HopStop Siedlce został wybudowany przez Katharsis Development i oddany do użytkowania w 2019 roku. Oferuje prawie 4,900 mkw GLA. HopStop znajduje się przy ulicy Partyzantów, ok. 2 kilometry od centrum Siedlec.

Najemcami parku handlowego są takie sieci sklepów, jak Lidl, Hebe, Rossmann, Pepco, Media Expert i KiK. Na terenie parkuznajduje się również stacja paliw PKN Orlen.

- Jeśli chodzi o nieruchomości handlowe, szukamy lokalizacji w całej Polsce, łatwo dostępnych dla lokalnych społeczności. Planujemy kolejne zakupy jeszcze w tym roku. Nasz cel to powiększenie portfela nieruchomości komercyjnych w Polsce o kolejne 150 mln euro w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy - komentuje Krystian Modrzejewski, Country Manager Poland w LCP Properties.

- Biorąc pod uwagę aktywność rynkową, spodziewamy się w segmencie parków handlowych kolejnych transakcji, które powinny zamknąć się w niedługim czasie - tłumaczy z kolei Michał Ćwikliński, Principal i Managing Director Poland w Avison Young, firmie, która reprezentowała Katharsis podczas transakcji sprzedaży parku w Siedlcach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także