20.06.2018/11:40

Park handlowy w Chwaszczynie zmienia właściciela

Przewodniczący rady nadzorczej spółki Prima Park, Bartłomiej Węglewski, wykupił leasing parku handlowego w Chwaszczynie. Łączna wartość transakcji to ponad 1,1 mln złotych.

O transakcji poinformowała firma Prima Park. Przewodniczący rady nadzorczej wykupił wszystkie udziały w spółce KI Projekt 3 warte nominalnie 5 tys. złotych. Spółka jest leasingobiorcą gruntu w Chwaszczynie i położonego na nim parku handlowego Prima Park.

Jak podała firma Kleba Invest, kupujący zwróci pożyczki udzielone spółce KI Projekt 3 oraz złożył kaucję u leasingodawcy nieruchomości w wysokości ponad 600 tys. złotych. To przeterminowane zobowiązania.

Kleba Invest, deweloper parków handlowych, od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. W ubiegłym roku firma przestała wykupować obligacje. Stopniowo sprzedawane są także kolejne parki handlowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.