20.09.2020/16:03

Parlamentarzyści domagają się od Amazona zaprzestania śledzenia pracowników

Dwóch senatorów Partii Demokratycznej w USA zażądało, aby Amazon przestał szpiegować pracowników za pośrednictwem ich profili w mediach społecznościowych. To efekt informacji o tym, że firma monitorowała wielu swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

O sprawie pisze portal businessinsider.com. Senatorowie Sherrod Brown z Ohio i Ron Wyden ze stanu Oregon napisali list do prezesa Amazona Jeffa Bezosa, w którym postulują, aby jego firma zaniechała „antypracowniczych działań”.

„Skala tego nadzoru oraz długi czas, w którym Amazon starał się ukryć go przed własnymi pracownikami są niezwykle niepokojące i wskazują na to, że Amazon postrzega swoich pracowników jako zagrożenie” – napisali senatorowie.

List to efekt informacji ujawnionej w raporcie Motherboard, w którym opisano, że Amazon, śledząc poczynania swoich pracowników w mediach społecznościowych dowiedział się np. którzy kierowcy planują strajkować.

W odpowiedzi na te zarzuty rzeczniczka Amazona powiedziała, że firma dysponuje zespołami, które codziennie zbierają informacje od kierowców i dbają o komfort ich pracy. Dodała, że firma nie akceptuje tego typu zachowania i ma inne metody, aby otrzymywać opinie od swoich pracowników.

Portal przypomina jednak, że Amazon był zagorzałym przeciwnikiem tworzenia związków zawodowych, do tego stopnia, że ​​na początku września ogłosił ofertę pracy dla analityka, który miałby zajmować się wyszukiwaniem prób zrzeszania się pracowników. Oferta szybko jednak zniknęła.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także