27.01.2020/14:17

Paweł Musiał będzie nadzorował biznes sieci Profi Rom Food w Rumunii

Z początkiem 2020 r. Paweł Musiał objął funkcję przewodniczącego zarządzającego (Executive Chairman) jednej z największych rumuńskich sieci detalicznych Profi Rom Food. Menedżer wraca do tej firmy po niespełna trzech latach od rozstania z nią. Zadaniem Musiała będzie nadzorowanie działalności spółki, a także wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju firmy.

Paweł Musiał, menedżer i ekspert do spraw rozwoju sieci detalicznych, z początkiem stycznia objął funkcję przewodniczącego zarządzającego (Executive Chairman) rumuńskiej sieci detalicznej Profi Rom Food. Obecnie Profi ma w Rumunii sieć ponad 1000 sklepów, które działają w ponad 500 miejscowościach. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób.

Musiał wcześniej związany był z tą siecią przez ponad siedem lat. Od września 2010 r. piastował w niej stanowisko prezesa zarządu, a w styczniu 2015 r. został dyrektorem zarządzającym i pełnił tę funkcję do końca maja 2017 r. Była to wówczas jedna z najbardziej dynamicznych sieci w Rumunii, z rocznymi przychodami rzędu 800 mln euro (2016 r.) i wzrostami sprzedaży i EBITDA ponad 30 proc. rocznie.

Musiał ma w dorobku bogate portfolio projektów detalicznych, które rozwijał lub w nich doradzał. Ostatni raz było o nim głośno w Polsce, gdy – po zaledwie czterech miesiącach pełnienia funkcji członka zarządu Grupy Eurocash – pod koniec lipca 2018 r. zrezygnował z pracy, jako przyczynę podając odmienną od reszty zarządu wizję rozwoju detalicznego segmentu firmy.

Menedżer był odpowiedzialny za budowanie sieci detalicznej. Wiedza i skuteczność Musiała jako menadżera miały umożliwić dystrybutorowi szybką transformację biznesu w operatora detalicznego.

Wcześniej – a także równocześnie – pracował przy licznych projektach detalicznych. Od 2008 do 2009 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej sieci supermarketów EKO na Ukrainie. W latach 2004-2007 pełnił funkcję dyrektora generalnego sieci Perekriestok, a następnie członka zarządu, dyrektora handlowego i wiceprezesa Pyateroczka Holding (późniejsze X5 Retail Group), a następnie X5 Retail Group. W latach 2013-18 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej X5 Retail Group NV.

W latach poprzedzających współpracę z X5 Retail Group, zajmował wyższe stanowiska menadżerskie w sieciach handlowych w Polsce, z czego 5 lat w Tesco Polska.

Musiał jest współwłaścicielem firmy Omega Retail Consulting & Beragua. Jako ekspert i menedżer współpracował – poza wymienionymi wyżej – także z takimi podmiotami, jak MVideo, Furshet Ukraine, Maria-Ra Russia, czy Noriel Romania.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Lenta 31.01.2020

  A co ten pan zrobił w Tesco jak kierownik sklepu ? W X5 przegrał z Magnitem a na Ukrainie wywrócił ECO market ;) Profi już nic nie pomoże !

 • Hit Kraków 29.01.2020

  widze , ze Pan Pawel ma grono zawistników :)) Ale nie musisz się Pan Panie Pawle przejmować. Bronią Pana wyniki: Tesco, Perekriostka i zbudowanego przez Pana Profi

 • Amen 29.01.2020

  Jesli cos jeszcze mozna zepsuc to on to uczyni ! God bless Profi .

 • Hit Kraków 29.01.2020

  Profi ma wiecej szczescia niz TESCO...

 • Polonus 28.01.2020

  Musiał zbudował Profi, dobrze ze wraca, Zrobi porządek. jest tu zdecydowanie potrzebny....

 • Klient 28.01.2020

  Szkoda,ze najlepsi polscy menadzerowie,buduja sieci zagranica, zamiast w Polsce...

 • Carrefour 28.01.2020

  Super ! To koniec Profi .

 • Darek Brodaty 28.01.2020

  Filozof po 2 latach znalazł uniwersytet . Wyleci jak z Eurocash !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.