24.07.2018/11:47

PayU przejmuje izraelską platformę do transakcji międzynarodowych ZOOZ

PayU przejmuje izraelską platformę ZOOZ, dzięki której zapewni sklepom online szerszy dostęp do lokalnych metod płatności na całym świecie. Zyskają na tym również polscy sprzedawcy, którzy będą mogli skuteczniej dotrzeć do zagranicznych klientów, stając się częścią transgranicznego rynku e-handlu, którego wartość przekroczy wkrótce 994 miliardów dolarów rocznie.

Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W ramach tej wizji zbudują kompleksową, modułową i bardzo elastyczną platformę – system operacyjny płatności (Payment OS), który będzie wspierać zarówno zmieniające się potrzeby handlowców, jak i szersze potrzeby branży płatniczej. Platforma zostanie wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowania w czasie rzeczywistym, stworzone, aby wspomagać globalny rozwój handlowców.

Transakcja jest rezultatem udanej współpracy, która po raz pierwszy dała międzynarodowym handlowcom korzystającym z systemu PayU, takim jak np. Gett czy Kiwi.com, dostęp do 2,3 miliarda nowych klientów na szybko rozwijających się rynkach. Platforma PayU Hub, która to umożliwia, została zaprojektowana przez ZOOZ i wykorzystuje infrastrukturę płatności PayU, aby otworzyć dostęp do nowych rynków dla handlowców o globalnych aspiracjach, ustanawiając w ten sposób standard dla płatności transgranicznych.

– Nasze dotychczasowe partnerstwo z ZOOZ przyniosło już korzyści także polskim sprzedawcom, między innymi firmom takim jak PIXERS. Jeszcze bliższa współpraca z zespołem z Izraela pomoże nam ulepszyć platformę PayU Hub, co znacząco wesprze ambitnych graczy na rynku e-commerce, chcących rozszerzyć działalność poza Polskę – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager, PayU w Polsce.

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona, jednak transakcja zwiększa całkowitą wartość inwestycji i przejęć PayU na globalnym rynku fintech do ponad 350 milionów dolarów. Jest to element serii strategicznych ruchów, zapoczątkowanych w 2016 roku, które mają na celu zwiększanie dostępu do usług finansowych dla ludzi na całym świecie.

Współzałożyciele ZOOZ – Prezes, Oren Levy oraz Dyrektor ds. Technologii, Ronen Morecki – wejdą w skład globalnego zespołu zarządzającego PayU, koncentrując się na rozwoju technologii i biznesu. 70-osobowy zespół inżynierów IT i ekspertów rynku płatności stanie się częścią zespołu PayU, zwiększając w ten sposób potencjał firmy.

– Po rocznej, owocnej współpracy nasza wspólna wizja stworzenia nowego światowego standardu w zakresie infrastruktury płatności staje się rzeczywistością. Wnosimy do PayU technologię, która nie tylko pomaga handlowcom z całego świata zwiększyć skalę operacji i zapewnić lepszą obsługę klienta, ale daje wgląd w unikalne dane, które pozwalają analizować i optymalizować prowadzony biznes – powiedział Oren Levy, Współzałożyciel i Prezes ZOOZ.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.