21.09.2016/11:17

PCK i Tesco na rzecz godnego dzieciństwa

Niemal 1 000 000 dzieci i młodzieży żyje w rodzinach, które na co dzień borykają się z niedostatkiem (wynika z danych PCK). Pomóc w walce z ubóstwem i niedożywieniem może każdy z nas, choćby w trakcie… codziennych zakupów. W najbliższy weekend w wybranych sklepach Tesco w całej Polsce odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Polski Czerwony Krzyż na rzecz dzieci z rodzin najuboższych.

W najbliższej zbiórce, od 23 do 25 września, wezmą udział 104 sklepy Tesco. Wolontariusze PCK zachęcać będą do przekazywania datków na rzecz akcji „Wyprawka dla Żaka” realizowanego w ramach programu „Godne dzieciństwo”. Projekt ten skierowany jest do dzieci z rodzin, których często nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Według szacunków, w Polsce żyje nawet 1 milion dzieci, których rodziny mają trudności z zapewnieniem jedzenia, odpowiedniej higieny, edukacji, a nawet dachu nad głową. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Naszym celem jest zapewnienie dzieciom możliwie równego startu. Dzięki pomocy rodzinie możemy przeciwdziałać pokoleniowej biedzie. Cieszymy się, że Tesco tak chętnie i szeroko wspiera naszą działalność. Wspólnie możemy dofinansować potrzebującym dzieciom ciepłe posiłki, wyprawki do szkoły i paczki na święta. – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów z Polskiego Czerwonego Krzyża.

W sklepach Tesco zbiórki odbywają się trzy razy do roku: przed świętami Wielkanocnymi, Bożego Narodzenia oraz we wrześniu. Od początku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i Tesco zostało zebranych już prawie 1 300 000 złotych, zaś wrześniowa akcja jest już 14. zbiórką PCK organizowaną w Tesco.

- Zawsze chętnie włączamy się we wszelkie działania, dzięki którym my i nasi klienci możemy stawać się lepszymi sąsiadami. Od lat sami tworzymy programy edukacyjne, takie jak „Tesco dla Szkół” czy „Od uprawy do potrawy”, dlatego z chęcią przyłączamy się do inicjatyw, które wspierają edukację najmłodszych – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.