06.03.2021/14:56

Pepco wycofuje sześć produktów w związku niebezpiecznymi substancjami

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała o wynikach badania kilku artykułów kuchennych dostępnych w Pepco.  Stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach kilku akcesoriów.

Nieprawidłowości dotyczyły łopatki do teflonu, łyżki, nabierki i ubijacza do piany. Wszystkie te akcesoria wykonane są z poliamidu. W wyniku przeprowadzonych badań stwoerdzono, że do żywności mogą przenikać pierwszorzędowe aminy aromatyczne.

„Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzony poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów” – podał Główny Inspektorat Sanitarny w komunikacie.

Firma Pepco Poland zablokowała możliwość sprzedaży produktów we wszystkich sklepach sieci. Oprócz produktów wskazanych w ostrzeżeniach publicznych, w trosce o bezpieczeństwo klientów, Pepco podjęła decyzję o wycofaniu dodatkowo dwóch wyrobów do kontaktu z żywnością z tej samej kolekcji.

Procesem wycofywania objęte są następujące produkty:

PLU 316048 – Łyżka kuchenna P02

PLU 316049 – Ubijacz do piany P02

PLU 316050 – Szumówka P02

PLU 316051 – Nabierka P02

PLU 316052 – Łopatka do teflonu P02

PLU 316053 – Ubijak do ziemniaków P02

Pepco prosi o zwrot wycofanych produktów i odbiór kwoty za ich zakup. - Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie Pepco, paragon nie jest wymagany – informuje sieć sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 10.03.2021

    Nie wierzę, że tej chińszczyźnie jest tylko 6 produktów szkodliwych. Pewnie reszta nie jest zbadana.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także