12.03.2020/12:47

PepsiCo przejmuje producenta napojów Rockstar

Gigant napojowy, firma PepsiCo, Inc. Kupuje producenta napojów energetycznych Rockstar Energy Beverages za 3,85 miliarda dolarów. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie roku.

O sprawie donosi portal, npr.org, który podkreśla, że napoje energetyczne były do tej pory stosunkowo słabym obszarem dla PepsiCo i rywalizującej z nią Coca-Coli, ale obie firmy starają się wzmocnić swoją obecność w szybko rozwijającej się kategorii napojów.

Jak podkreśla portal, ten ruch odzwierciedla także zmieniające się gusta, ponieważ konsumenci stopniowo odchodzą od napojów gazowanych do innych ofert, które obejmują również napoje o smaku kawy i herbaty oraz napoje niskokaloryczne.

Firmy współpracują w zakresie sprzedaży od 10 lat – PepsiCo było dystrybutorem produktów marki Rorckstar w Ameryce Północnej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.