24.08.2020/13:40

Pętla z plastiku, roznosiciele mleka i syfon do wody sodowej [FELIETON]

Jak donoszą z entuzjazmem portale poświęcone ochronie środowiska – np. edie.net – globalne sieci handlowe i koncerny FMCG zaczynają wdrażać system Loop – rozwiązanie, które może w znacznym stopniu zmniejszyć ilość plastikowych odpadów, pochodzących z jednorazowych opakowań żywności i innych produktów szybkozbywalnych. Ekolodzy są zachwyceni i pewnie mają rację. Zauważmy jednak, że to co prawda ważny przełom w myśleniu wielkiego biznesu, ale pod względem technologicznym ta „epokowa innowacja” w istocie rzeczy nie jest ani rewelacją, ani rewolucją. To w istocie powrót do praktyk oczywistych dla naszych rodziców i dziadków. Niektóre z tych praktyk są już dziś słabo pamiętane. Przypomnijmy dwa mniej oczywiste przykłady – roznosicieli mleka i syfony do wody sodowej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Olek 25.08.2020

    A jeszcze przed syfonami z aluimium, głównie NRDowskimi, były szklane syfony, które się wymieniało w sklepie. Wspomnienia powracają :)

  • rocznik 1989 25.08.2020

    Świetny felieton! Jestem z rocznika '89 i pamiętam wspomniane mleko w szklanych butelkach. Pamiętam również jak nagle pojawiło się mleko w woreczkach, a równolegle z nim napoje dla dzieci w woreczkach (wcześniej sprzedawane w szklanych butelkach).

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także