04.11.2016/11:26

PGS protestuje przeciwko równej dla wszystkich stawce podatku handlowego

Polska Grupa Supermarketów stanowczo sprzeciwia się nowemu pomysłowi opodatkowania handlu, który zakłada liniowy podatek obrotowy, bez kwoty wolnej. Zdaniem PGS wprowadzenie takiej daniny "doprowadzi tysiące polskich, małych sklepów do bankructwa".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Łukasz 07.11.2016

  Panie Prezesie - pamiętam jak Pan chwalił poprzedni projekt , gdzie podatki były progresywne i powyżej chyba 17 milionów. Niech Pan pamięta, że wszelkie ruchy oparte o bolszewizm i populizm wcześniej czy później wezmą się za każdego i od każdego zażądają kasy albo wyślą go na front walki "za coś bardzo wielkiego", czy o "coś bardzo wielkiego". To tylko kwestia czasu jak uczy historia. Historia uczy, że takie ruchy z czasem przegrywają ale zostawiają gospodarki i społeczeństwa na gruzach poprzednich , lepszych czasów.

 • Galaktyczny Zespół na rzecz Walki z Kłamstwami i Oszustwamibiorczości i Patriotyzmu 07.11.2016

  Panie Michale,

  Pan wierzy politykom PISu po tym jak okłamali Polaków co do 500+ (miało być na wszystkie dzieci), wieku emerytalnego czy kwoty wolnej od podatku ? Czy wierzy PISowi Zagłębie Miedziowe jak mieli znieść podatek od kopalin ? Czy wierzą przedsiębiorcy - rok temu wzrost PKB był 4,3% a teraz nie ma nawet 3% mimo zapowiedzi 3,8%.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.