10.04.2020/11:27

PGZ Kupiec rozwija zasięg i funkcjonalność swojego sklepu online

Kolejni właściciele sklepów decydują się na wprowadzenie sprzedaży online w swoich przedsiębiorstwach. Zwiększa się zasięg serwisu, udostępniono też usługę click&collect – podaje sieć PGZ Kupiec.

Platforma sklepu internetowego uruchomionego przez PGZ Kupiec działa od 2017 roku. Umożliwia ona zainteresowanym właścicielom sklepów zrzeszonych w grupie prowadzenie sprzedaży online w formie dostaw do klienta, a od tygodnia również w opcji odbioru przygotowanych wcześniej zakupów bezpośrednio w sklepie.

– E-sklep w chwili obecnej jest istotnym element umożliwiającym rozładowanie kolejek przed sklepami oraz daje realne wsparcie i wygodę dla osób przebywających na kwarantannie czy będących w grupie podwyższonego ryzyka – mówi Magdalena Papierok, specjalista ds. e-commerce.

Obecnie zakupy z dostawą pod drzwi realizowane są w ośmiu miastach i ich okolicach na terenie województwa śląskiego. W kwietniu usługa zostanie rozszerzona o kolejne miejscowości na Śląsku, a także zadebiutuje w województwie mazowieckim. Dla klientów zamawiających spoza obszarów objętych dostawami, zamówienia realizowane są wysyłkowo, za pośrednictwem firmy kurierskiej.

W ostatnich tygodniach sieć obserwuje kilkukrotne wzrosty zarówno w odniesieniu do wartości, jak również liczby zamówień w E-sklepie. Z racji dużego zapotrzebowania na usługę online wprowadzone zostały dodatkowe terminy dostaw oraz wygodna dla klienta opcja „zamów i odbierz”. Punkty click&collect funkcjonują w wybranych sklepach stacjonarnych w Bielsku-Białej, Żorach, Lublińcu i Strumieniu. Płatności za zamówienia można regulować gotówką, kartą płatniczą lub przelewem.

Polska Grupa Zakupowa Kupiec liczy obecnie 273 placówki zlokalizowanych na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i łódzkiego. Sprzedaż online prowadzą właściciele czterech firm: Paulinka, Bisam, Profit oraz Emi Market. Założycielami i głównymi udziałowcami PGZ Kupiec są właściciele placówek handlowych wchodzących w jej struktury.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.