24.11.2020/09:01

Piatieroczka otworzy w 2021 r. aż 50 sklepów bez kasjerów

Sieć Piatieroczka jest zadowolona z pilotażu bezobsługowego sklepu Piatieroczka Naletu, który rozpoczął się w Moskwie pod koniec października. Jak podaje rosyjska agencja TASS, detalista ma w planach uruchomienie aż 50 sklepów bez kasjerów w 2021 r.

Jak zdradził Siergiej Gonczarow, dyrektor generalny Piatieroczki, testowa placówka Piatieroczka Naletu odwiedzana jest przez 230 osób dziennie. To rezultat na tyle obiecujący, że sieć zdecydowała się na znaczne poszerzenie pilotażu i wyjście z nim poza Moskwę. W przyszłym roku w stolicy kraju ma ruszył ok. 20-25 tego rodzaju placówek, a kolejnych 25 w innych dużych miastach Rosji.

TASS informuje, że Piatieroczka ma także ambitne plany w rozwoju sprzedaży online. Gonczarow w rozmowie z agencją podkreślił, że w porównaniu z lutym 2020 r. sprzedaż w kanale internetowym wzrosła 50-60 razy. W drugim miesiącu roku wynosiła 300-400 dziennie, a w listopadzie ok. 20 tys. na dobę.

Koncept sklepu bez kasjerów Piatieroczka Naletu opisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w październiku. Pierwsza placówka pod tym szyldem ma 80 mkw. powierzchni i jest otwarta przez siedem dni w tygodniu, od 7 rano do północy. Wejście do sklepu możliwe jest dzięki aplikacji mobilnej sieci, w której generowany jest kod QR.

Bezobsługowy sklep oferuje klientom ok. 900 produktów, w tym świeżą żywność i kawę. Asortyment skrojony został pod klienta z metropolii, chcącego zrobić szybkie, wygodne zakupy.

Testowy sklep wykorzysta opracowaną przez X5 technologię "ekspresowego skanowania", która pozwoli użytkownikom aplikacji Piateroczka Naletu płacenie za zakupy przy pomocy karty płatniczej, Apple Pay lub Google Pay. Jeśli jednak klient będzie chciał zapłacić za zakupy "na miejscu", będzie mógł skorzystać z kasy samoobsługowej.

Kliknij, aby przeczytać więcej o koncepcie Piatieroczka Naletu i zastosowanych w nim technologiach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także