09.12.2016/14:17

Pięć sieci handlowych kontroluje niemal połowę rynku detalicznego w Polsce

Sieci Biedronka, Tesco, Kaufland, Lidl oraz Carrefour posiadają łącznie aż 46 proc. udziałów w polskim rynku handlu detalicznego. To wynik wysoki, ale wciąż poniżej średniej dla krajów rozwiniętych. Przykładowo, w Niemczech pięciu największych detalistów posiada łącznie udziały rynkowe rzędu 70 proc., a we Francji i Wielkiej Brytanii po 60 proc. - wynika z danych Euromonitor International.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Giorgio 12.12.2016

  Ciekawe czy wszyscy co uwarzsja ze jest za dużo handlu zagranicznego sa gotowi płacić 2. Razy więcej w polskich sklepach...

  A największej europejska siecią jest Carrefour

 • Hotmen 10.12.2016

  to ja mam sie cieszyć czy płakać .Tak pisza w arytule jak bym miał płakac ,że jeszcze 100 % z...........k..........nas karmia g.........

 • beengood_bee 09.12.2016

  Jeronimo, Tesco, Schwartz, C4 czyli: Portugale, Angole, Niemiaszki i Francuzy biorą połowę handlu w Polsce i wyprowadzają zyski do siebie traktując Polskę jak kolonię do dojenia. Pora zacząć repolonizować handel.
  Z okazji Brexitu pierwsze można pogonić Tesco - to nawet im na rękę - przecież narzekają, że dokładają do biznesu w Polsce, tylko jakoś wyjść sami nie chcą.
  Jeronimo, ma z Polski 80%+ swoich globalnych zysków i mnóstwo nieruchomości kupionych za grosze. No, po prostu upaśli się tu niesłychanie. A może mają nawet więcej?
  Schwartz dostał preferencyjny kredyt $900m z Banku Światowego żeby zacofanym ludziom z Europy Centralnej proponować swoje niemieckie produkty dotowane. No to jak polscy przedsiębiorcy mają konkurować ?

  Pora pogonić tę bandę czworga.

  Dziękuję za uwagę.

 • wypad 09.12.2016

  Musimy coś z tym zrobić liczę że PIS ich wywali z Polski tych wszystkich Faszystów okradających nas dookoła na moim osiedlu czuję się jakbym mieszkał u szwabów a nie w Polsce.targedia do czego dopuscili.

 • kleopas 09.12.2016

  A ciekawe ile płacą podatków w Polsce

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.