19.07.2017/13:03

Pierwsze na świecie legalne papierosy z marihuaną

Mała szwajcarska firma Heimat wypuściła na rynek „pierwsze na świecie papierosy z tytoniem i konopiami”. Produkt zawiera szwajcarski tytoń oraz odmianę naturalnej marihuany z niską zawartością psychoaktywnego związku THC oraz bardzo wysoką zawartością naturalnego alkaloidu CBD, który ma silne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zgodnie ze szwajcarskim prawem, produkt jest legalny. Papierosy zawierają mieszankę uprawianych w Szwajcarii odmian tytoniu Virginia i Burley oraz domieszkę konopi indyjskich ze specjalnej odmiany, która zawiera poniżej 1% THC, natomiast ma wysoką zawartość CBD. W Szwajcarii dopuszczalna jest sprzedaż produktów o zawartości THC poniżej 1% – na terenie UE dopuszczalna norma to 0,2%. Na marginesie warto zaznaczyć, że pewne ilości THC można znaleźć m.in. w chmielu, który zresztą jest spokrewniony z konopiami – należy do rodziny konopiowatych (Cannabaceae).

Konopie indyjskie – Cannabis indica albo Cannabis sativa – zawierają kilkadziesiąt alkaloidów. Jeden z nich to tetrahydrocannabinol (THC), który wykazuje silne właściwości psychoaktywne – to dzięki niemu palacze „trawki” są „na haju”. Są jednak odmiany zawierające bardzo mało THC, charakteryzują się za to wysoką zawartością innego alkaloidu, CBD, który znany jest z silnych właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych, przez co coraz częściej wykorzystywany jest w medycynie.

Szwajcarzy wykorzystują takie waśnie odmiany konopi. Firma zapewnia, że ich produkty nie mają właściwości psychoaktywnych i nie powodują żadnych efektów euforycznych. Mają za to podobno bardzo przyjemny, słodko-korzenny aromat, z „niepodrabialną nutką marihuany”.

Producenci nie reklamują swoich papierosów jako produktu o właściwościach leczniczych, choć podkreślają wysoką zawartość CBD i przypominają o dobroczynnym oddziaływaniu medycznym tego związku. Zalecają palenie papierosów Heimat dla relaksu i z umiarem.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.