10.11.2016/11:14

Pierwszy sklep Eurospar w wojewodztwie podlaskim

Pod koniec listopada sieć Spar uruchomi pierwszy w województwie podlaskim supermarket Eurospar. Sklep o powierzchni blisko 1,4 tys. mkw. mieścić się będzie w Zambrowie, przy ul. Legionowej 11, w Galerii Zambrów, której powierzchnia to 18 tys. mkw.

- Oprócz dynamicznego rozwoju w segmencie convenience widzimy rosnące zainteresowanie otwieraniem przez lokalnych przedsiębiorców, którym oferujemy współpracę na zasadzie franczyzy, sklepów w formacie supermarket proximity i duży supermarket. Otrzymujemy również regularnie oferty dotyczące powierzchni w centrach handlowych w tych formatach, które wnikliwie analizujemy pod kątem ekspansji - komentuje Michał Zych, dyrektor marketingu Spar Polska.

W zambrowskim sklepie Eurospar kupić będzie można - oprócz podstawowego asortymentu sieci - także świeże mięso pochodzące z własnego rozbioru. Klienci liczyć będą mogli również na wyjątkowo szeroką ofertę ryb.

Galeria Zambrów to największy i jeden z najnowocześniejszych obiektów handlowych w regionie. W centrum znajduje się 40 sklepów, m.in. CCC czy TXM. Wkrótce otwarte zostaną w punkty RTV EURO AGD, Deichmann czy 4F.

Budowa Galerii Zambrów rozpoczęła się w 2010 r., a prowadziły ją firma Wand Pol jako inwestor oraz Bemex jako generalny wykonawca. Komercjalizację prowadzi firma Adept Investment.

Spar obecny jest w Polsce od 1996 r. Grupa Bać-Pol liczy na to, że sprzedaż w sklepach tej sieci w Polsce na koniec 2016 r. wyniosła 523 mln zł. W dłuższej perspektywie, do 2020 r., Bać-Pol ma nadzieję na 379 sklepów Spar w Polsce i obroty sieci na poziomie 1,3 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.