15.10.2020/11:55

PIH: Progresywny podatek handlowy szansą dla mniejszych detalistów w walce z dyskontami

- Od początku popieraliśmy podatek od sprzedaży detalicznej w konstrukcji progresywnej, z kwotą wolną na poziomie unijnej definicji obrotu małych i średnich przedsiębiorstw. Czekamy cierpliwie na wyrok w tej sprawie - komentuje na gorąco dla portalu wiadomoscihandlowe.pl czwartkową opinię rzecznik generalnej TSUE ws. podatku handlowego Maciej Ptaszyński, wiceprezes i dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Victor 16.10.2020

    Wręcz przeciwnie. Ten podatek nie jest szansą, a gwoździem do trumny dla małych detalistów. Wielkie sieci przerzucą jego koszt na producentów. A ci z kolei spróbują sobie to odbić na mniejszych odbiorcach. Mali będą musieli podnieść ceny - już teraz wyższe od tych, na które mogą sobie pozwolić wielkie sieci. A to oznacza jeszcze większy odpływ klientów do dyskontów.

  • Karuzela 16.10.2020

    Przecież tu chodzi o wyciągnięcie 1-2 miliardów z kieszeni Polaków. Pis ma duże potrzeby - kasy potrzebuje TVP, aparatczycy Pisu pasożytujący na spółkach państwowych, propagandowe gazety i portale i 200 pracowników centralnego portu lotniczego, którzy zgarniają co roku 30 milionów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także