30.07.2018/10:48

Piłka nożna i gorące lato napędzają wyniki Grupy Żywiec. Wartości sprzedaży piwa w I pół. br. rośnie

W pierwszej połowie 2018 roku Grupa Kapitałowa Żywiec sprzedała 5,6 mln hektolitrów piwa, podobnie jak w analogicznym okresie 2017 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1 151 mln zł co oznacza wzrost o 5 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza ub. r. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej Grupy w pierwszej połowie 2018 roku wyniósł 176 mln złotych w porównaniu z kwotą 174 mln złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi wzrost o 1,2 proc.

Bardzo dobra pogoda w kwietniu i maju oraz dodatkowe okazje do konsumpcji piwa związane z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej sprawiły, że mimo słabego pierwszego kwartału, w całym pierwszym półroczu 2018 roku sprzedaż piwa w Polsce wzrosła o ponad 3 proc. w ujęciu ilościowym i o 6 proc. w ujęciu wartościowym, wynika z danych firmy Nielsen cytowanych przez spółkę.

Kontynuując strategię budowania wartości, w tym roku Grupa Żywiec zainwestowała w rozwój segmentu marek premium i stworzenie zupełnie nowej kategorii piw bezalkoholowych wprowadzając pod szyldem Strefy Zero szeroką ofertę produktów i marek takich jak Heineken 0.0. proc., Żywiec 0.0. proc. oraz Warka Radler 0.0. proc. w dwóch nowych wariantach smakowych.

W pierwszym półroczu 2018 roku spółka wprowadziła na rynek także nowy wariant specjalności Żywca Sesyjne IPA oraz nowy wariant piwa Dziki Sad. Wszystkie nowości zostały bardzo dobrze odebrane przez konsumentów, a sprzedaż nowych produktów bezalkoholowych znacznie przekroczyła zakładane plany.

Równolegle firma zrealizowała skuteczny program marketingowy, dzięki któremu wzmocniła również swoje główne marki. W wyniku tych działań oraz sprzyjającej pogody, Grupa Kapitałowa Żywiec S.a. zwiększyła przychody ze sprzedaży oraz zysk z działalności operacyjnej. Niższy zysk netto jest związany z niekorzystnym wpływem różnic kursowych oraz wzrostem kosztów zakupu surowców i opakowań.

- Dzięki skutecznej strategii marketingowej i sprzyjającej pogodzie w drugim kwartale 2018 roku zwiększyliśmy zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk operacyjny, równoważąc słabsze wyniki pierwszego kwartału. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, że konsumenci bardzo chętnie sięgali po nasze nowe propozycje bezalkoholowe ze Strefy Zero, specjalności i marki premium, co przyniosło wzrost przychodów z każdego hektolitra piwa (+6 proc.) oraz wzrost całościowych przychodów (+5 proc.). Nasza strategia budowania wartości przynosi oczekiwane rezultaty i będziemy ją kontynuować. Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego półrocza i skupiamy się na realizacji założonych planów w sezonie – mówi Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec S.A.

Jak podkreślają władze firmy długoterminowa polityka Grupy zmierza w kierunku dalszej poprawy pozycji konkurencyjnej firmy i poprawy rentowności, kolejnych inwestycji w budowanie silnych marek, zapewnienia atrakcyjnej oferty dla klientów i konsumentów, a także zwiększenia wewnętrznej wydajności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.