26.03.2020/10:28

Piotr i Paweł a koronawirus. Rozprawy w przedmiocie zatwierdzenia układów z wierzycielami odroczone

Nie odbyły się zaplanowane pierwotnie na środę 25 marca rozprawy w przedmiocie zatwierdzenia układów zawartych z wierzycielami przez spółki Piotr i Paweł, Grupa Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal. Przyczyną jest wdrożenie w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu specjalnych procedur bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Nowe terminy trzech rozpraw dotychczas nie zostały wyznaczone. Poznamy je dopiero po 31 marca (zostaną wówczas wyznaczone z urzędu).

Zgodnie z zarządzeniem prezesa Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu w sprawie ograniczenia funkcjonowania sądu, odwołane zostały niemal wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na okres 13 marca - 31 marca.

Przypomnijmy, że 2 marca wierzyciele trzech spółek tworzących sieć Piotr i Paweł poparli propozycje układowe złożone przez owe spółki. Doszło do zawarcia trzech układów, za którymi zagłosowało łącznie 849 wierzycieli (74 proc. wierzycieli głosujących), reprezentujących ponad 391 mln zł wierzytelności (czyli 85 proc. ogólnej wartości wierzytelności głosujących).

Układy czekają teraz na zatwierdzenie przez sąd. Grupa dostawców supermarketowej sieci, którzy zagłosowali przeciwko układowi w spółce Piotr i Paweł SA zapowiedziała już złożenie zażalenia, jeśli dojdzie do zatwierdzenia tego układu. Dostawcy rozważają także inne kroki, takie jak zawiadomienia do prokuratury w związku z działaniami zarządu i organów nadzoru supermarketowej sieci.

Więcej na ten temat przeczytasz w tekście: "Grupa dostawców Piotra i Pawła nie daje za wygraną w sprawie układu [TYLKO U NAS]"

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Rrgg 27.03.2020

    Przecież piór i Paweł sprzedają jak nigdy. Online zajęte totalnie

  • AW 26.03.2020

    Trzeba było wcześniej zabić Xi Jinpinga a nie doszłoby do tej tragedii!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.