25.09.2018/09:13

Piotr i Paweł: Pięć sklepów zmieni szyld na Biedronkę!

Łącznie pięć sklepów własnych poznańskiej firmy wkrótce stanie się częścią sieci Biedronka - oficjalnie potwierdza Piotr i Paweł. Sklepy zostaną uruchomione pod nowym szyldem już 28 września. Jak zapewnia Biedronka, wszyscy pracownicy otrzymają propozycję pozostania w zespołach sklepowych.

Przypomnijmy, o podpisaniu porozumienia informowaliśmy jako pierwsi 18 września.

Jak zapewnia Piotr i Paweł w oficjalnym potwierdzeniu naszych doniesień, przejęcie części sklepów przez branżowego inwestora, to "element planu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł", który wdrażany jest przez zarząd spółki.

Szyld zmienią sklepy znajdujące się w: Kaliszu (ul. Młynarska), Wrocławiu (ul. Grabiszyńska i ul. Dokerska),
Tychach (ul. Towarowa) oraz Poznaniu (ul. Szwedzka). Jak zapewnia Piotr i Paweł, lokalizacje te nie były optymalnie dobrane do tradycyjnego modelu Piotra i Pawła, a będą dobrze funkcjonować w zmodyfikowanym formacie.

- Przeprowadzona transakcja jest dobrym przykładem sytuacji, w której przyjęty model biznesowy determinuje atrakcyjność danej lokalizacji. Sprzedane sklepy będą prawdopodobnie doskonale radzić sobie w sieci Biedronka, a my będziemy mogli skupić się na powrocie do tradycyjnego modelu jaki znają i cenią Klienci sieci Piotr i Paweł. To klasyczny przykład operacji win-win – podkreśla Marek Miętka, prezes Sieci Piotr i Paweł.

– Dla nas jest to ważny element realizowanego planu restrukturyzacji, który m.in. zakłada przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy dla klientów, poszerzamy asortyment na półkach i już wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową – dodaje. 

- Innym istotnym narzędziem realizacji planu restrukturyzacji jest otwarte 12 września postępowanie sanacyjne, jakim zostały objęte spółki sieci. Otwarcie sanacji daje Grupie ochronę i czas na przeprowadzenie restrukturyzacji i zachowanie pełnych zdolności operacyjnych – podkreśla Marek Miętka.

Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, w grze o sklepy franczyzowe Piotr i Paweł, oprócz Jeronimo Martins, są jeszcze: Carrefour Polska i właściciel sieci Stokrotka, spółka Emperia Holding. Obie te firmy, lub też jedna z nich, mogłaby przejąć sklepy polskiej firmy zlokalizowane w lokalizacjach "premium".

Równolegle do procesu sprzedaży sklepów, Piotr i Paweł zamyka nierentowne lokalizacje. 14 września Piotr i Paweł zamknął aż 7 sklepów. Punkty te zlokalizowane były w: Koszalinie, Lubinie, Wejherowie, Krakowie (ul. Lubicz), Warszawie (ul. Łopuszańska), Szczecinie (al. Warszawy) i Grudziądzu (ul. Kalinkowa). 20 września zniknął punkt w Łodzi, przy ul. Hetmańskiej. Kolejną placówką przewidzianą do zamknięcia jest market w Warszawie, przy ul. Pileckiego. Sklep zostanie zlikwidowany 30 września.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Xxc 25.09.2018

    Czyli na dwypłaty jak najmniej pieniędzy , zostaną sami albo Ukraińców sobie sciagną!!!

  • Igor@ 25.09.2018

    Ta w Piotrkowie też zamiast Piotra i Pawła otworzyli Biedronkę. Też miała być "Złota Biedronka" a wyszła taka sama jak inna w tym, że jest jeszcze gorsza od innych Biedronek. Syf, wszechobecne palety (a powiększyli magazyn), brak obsługi a aranżacja sklepu i jego układ totalne dno (kasy wtopione w filary nośne budynku). Nie wspomnę o braku towaru - żeby soli nie było!?
    Żal Piotra i Pawła.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.