07.04.2017/11:20

Piotr i Paweł w warszawskim Klifie

W piątek 7 kwietnia w stołecznym CH Klif ruszył sklep sieci Piotr i Paweł. To już czwarta placówka, którą poznański operator uruchomił w lokalu zwolnionym przez Almę.

Najnowszy Piotr i Paweł ma około 1300 mkw., czyli jest przeciętnej wielkości placówką sieci. Na półkach (większość wyposażenia to pozostałość po dawnym najemcy, czyli markecie Alma, który zamknięto jesienią ub.r.) znajduje się blisko 16 000 indeksów. Układ półek jest klasyczny, zgodny z wypracowanym przez sieć standardem. Nowością, z którą klienci zetknęli się już w „pokazowym” sklepie na terenie warszawskiej Hali Koszyki, są specjalne chłodnie do ekspozycji świeżych ryb (lady zajmują długość około 4 metrów). Długość lady z mięsem, wędlinami i serami wynosi 23 metry.

Adaptacja lokalu trwała cztery tygodnie, czyli tyle, ile zwykle zajmuje przygotowanie marketu takiej powierzchni. Przedstawiciele sieci, z którym rozmawiał portal wiadomoscihandlowe.pl oceniają, że lokal jest bardzo ustawny, zaś sama lokalizacja na terenie CH Klif, którego oferta jest skierowana do zamożniejszych warszawiaków, ma spory potencjał. – Problemem jest jednak fakt, że przez blisko pół roku na terenie galerii nie było sklepu spożywczego. Stali klienci przenieśli się do pobliskiego hipermarketu Carrefour na terenie CH Arkadia, który w międzyczasie zdecydowanie zwiększył asortyment produktów premium. Pytanie, czy klienci dawnej Almy po tak długiej przerwie zechcą powrócić tu na zakupy – usłyszeliśmy od jednego z managerów Piotra i Pawła.

Kilka dni wcześniej, na powierzchni 2600 mkw. ruszył sklep Piotr i Paweł na warszawskim osiedlu Skorosze, gdzie również wcześniej działała Alma. Poznański operator do tej pory zawiesił swój szyld w czterech lokalach wcześniej zajmowanych przez spółkę Alma Market. Poza dwoma stołecznymi placówkami są to markety w CH Klif w Gdyni oraz Arkadach Wrocławskich.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.