11.09.2018/08:31

Piotr i Paweł zamknie kolejne sklepy

Co najmniej 20 kolejnych sklepów Piotra i Pawła zostanie niebawem zamkniętych. To, jak tłumaczy Marek Miętka, prezes sieci, kolejny etap restrukturyzacji sieci.

Jak tłumaczy Marek Miętka, od zeszłego roku Piotr i Paweł zamknął 25 sklepów. - Planujemy kolejne – powyżej 20 - dodaje.

W tym momencie prezes sieci nie zdradza, czy stanie się to jeszcze w tym roku. - Wszystko zależy od rozmów z wynajmującymi. W przypadku kilku lokalizacji wynajem kończy się w styczniu i lutym – więc jeśli nie uda nam się przedłużyć umowy na lepszych warunkach, wówczas zamkniemy i te sklepy - zapewnia Marek Miętka.

Pod koniec ubiegłego roku Piotr i Paweł miał łącznie 148 sklepów. Nowe sklepy były otwierane jeszcze w 2018 roku.

Przeczytaj cały wywiad z prezesem Piotra i Pawła

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • sa 13.09.2018

    I tak się dzieje wczoraj zamkneli kolejny sklep

  • Wieloletni pracownik 12.09.2018

    Mydlenie oczu. Żeby utrzymać postępowanie sanacyjne wymagane jest bieżące regulowanie należności, w tym przede wszystkim zalegających setkami niezapłaconych faktur za towar. Z zewnątrz tego nie widać, ale w środowisku nawet nie ma mowy o spłacaniu dostawców. Jedyne o czym się mówi to zabezpieczanie własnych środków, płynność finansowania pensji zarządu i pokrycie strat własnych (osobistych). To nie są plany restrukturyzacyjne a ewakuacyjne. Sklepy gdzie na półkach brakuje towaru są do odstrzału, a te które są rentowne jeszcze do świąt będą ciągnąć ...jeżeli dadzą radę. Chociaż z moich obliczeń postępowanie sanacyjne zostanie cofnięte jeszcze w październiku. W zeszłym roku od kwietnia do grudnia dług firmy urósł z 75 do 196mln złotych brutto. Nie ma już z czego płacić niestety... .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.