29.01.2016/10:21

PiS podzielony w sprawie szczegółów podatku od handlu

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości poróżnili się w kwestii tego, jak ma być skonstruowany podatek od sprzedaży detalicznej. Wiele wskazuje na to, że propozycja Ministerstwa Finansów ulegnie znacznej modyfikacji - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak twierdzi Adam Abramowicz, przewodniczący parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, z niektórych zapisów projektu ustawy trzeba będzie zrezygnować. Poseł PiS szczególnie mocno krytykuje pomysł wprowadzenia stawki podatkowej w wysokosci 1,9 proc. od przychodów z handlu w soboty, niedziele i święta.

Oprócz zmiany dot. stawki weekendowo-świątecznej, rząd może zdecydować się także na rezygnację z opodatkowania systemów franczyzowych. Ten pomysł wzbudził szczególnie duże kontrowersje w branży handlowej.

"PB" zauważa, że niektóre zapisy, jakie znalazły się w projekcie ustawy, nie były w ogóle prezentowane podczas konsultacji z przedstawicielami branży handlowej. Zdaniem gazety, część przepisów mija się z celami ustawy, deklarowanymi przez premier Beatę Szydło.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.